Video Foto Galeri Yazarlar
18.8.2019 - Pazar

Batı Şeria'yı işgal etmek için Trump döneminden daha iyi bir zaman bulamayız

Okunma: 6322
DÜNYA 18 Haziran 2019 09:49
Videoyu Aç Batı Şeria'yı işgal etmek için Trump döneminden daha iyi bir zaman bulamayız

İsrail'in eski Adalet Bakanı aşırı sağcı Ayelet Şaked, 'Trump dönemini fırsat bilip Batı Şeria'yı işgal edelim. Bundan daha iyi zaman bulamayız' dedi.

KahveKitap
İsrail'in eski Adalet Bakanı Ayelet Şaked, Pazar günü New York'ta gerçekleştirilen Jerusalem Post gazetesinin düzenlediği bir konferansta açıklamalarda bulundu. Şaked burada konuşma yaparken çekilmiş bir fotoğrafını Twitter hesabından paylaştı. Bu paylaşımına, "Daha iyi bir zaman yok. İsrail'in C bölgesi alanını gerçek kılmak gerekiyor. Trump'ın saltanatını kaçırmamalıyız. Biraz önce New York'taki Jerusalem Post konferansında bunu söyledim" dedi.

C BÖLGESİ

C Bölgesi işgal altındaki Batı Şeria'nın yaklaşık yüzde 61'ini oluşturuyor. En az 325 yasadışı İsrailli yerleşimcinin yaşadığı C bölgesi, Oslo Anlaşmasından sonra inşa edildi.

İSRAİL BAHREYN KONFERANSINA KATILIYOR

Şaked'in açıklaması İsrail'in "Yüzyılın Anlaşması" kapsamındaki ilk organizasyon olan Bahreyn'deki çalıştaya katılacağını duyurmasının ardından geldi.

İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz, ülkesinin ABD'nin desteğiyle Bahreyn'in başkenti Manama'da düzenlenecek Filistin konulu ekonomi çalıştayına katılacağını duyurmuştu.

Bahreyn Konferansına Filistin'den katılım gerçekleştirilmeyecek. Mısır, Ürdün, Fas ve Suudi Arabistan'ın konferansa katılacağı biliniyor.
Kaynak : TimeTurk

Haber var islah eder, haber var ifsad eder