Video Foto Galeri Yazarlar
18.8.2019 - Pazar

Batı Yaka’da 22 Kişinin Gözaltına Alındığı Bildirildi

Okunma: 459
FİLİSTİN 19 Şubat 2019 16:30
Videoyu Aç Batı Yaka’da 22 Kişinin Gözaltına Alındığı Bildirildi

İşgal ordusu bu sabah (19 Şubat Salı) erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek 22 kişiyi gözaltına aldı.

KahveKitap
Filistinli kaynaklar, işgal güçlerinin Beytlahim’in doğusundaki Tegu’ beldesinden üç kişiyi ve Cenin kentinin batısındaki Cenin Kampı’ndan da dört kişiyi gözaltına aldığını bildirdi.

Kaynaklar ayrıca işgal güçlerinin Ramallah kentinin kuzeydoğusundaki Silvad beldesinden bir kişiyi ve kentin batısındaki El-Caniyye köyünden bir genci gözaltına aldığını söyledi.

İşgal güçleri, Beytlahim kentinin güneyindeki El-Hıdır beldesinin El-Balua bölgesinde şehit Mahmud Abdülfettah Salah’ın evine baskın düzenledi ve evde arama yaparak eşyalara zarar verdi.

İşgal güçlerinin Nablus kentinin doğusundaki Balata El-Beled bölgesinde Filistinlilere ait bir araca el koyduğu, kentin doğusundaki Asker El-Cedid Kampı’nda da bir eve baskın düzenleyerek arama yaptığı ifade edildi.

İşgal güçleri Kalkiliya kentinin doğusundaki Azun beldesinde de birçok eve baskın düzenledi.

İşgal güçlerinin ayrıca kentin güneyindeki Mağara Ed-Dab’a köyüne, El-Halil’in batısındaki İzna beldesine, Cenin kentine ve Kudüs’ün doğusundaki Ebu Dis beldesine baskın düzenlediği kaydedildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder