Video Foto Galeri Yazarlar
18.10.2017 - Çarşamba

Batı Yaka'nın El-Halil bölgesinde İşgalcilerin Askerî Aracının Kasten Çarptığı İki Filistinli Genç Yaralandı

Okunma: 1252
FİLİSTİN 13 Eylül 2016 18:43
Videoyu Aç Batı Yaka'nın El-Halil bölgesinde İşgalcilerin Askerî Aracının Kasten Çarptığı İki Filistinli Genç Yaralandı

Filistin'in Batı Yaka bölgesinin güneyinde yer alan El-Halil şehrinin güneyinde dün (12 Eylül Pazartesi) akşam saatlerinde meydana gelen olayda işgalcilere ait askerî aracın çarpması sonucu iki Filistinli genç yaralandı.

Quds Press Haber Ajansı'nın yerel kaynaklardan alarak verdiği haberde yaralananların Ahmed Ziyad Naim Ebu Davud ile İyad Naim Ebu Davud isimli gençler olduğu ifade edildi. Habere göre bunlardan birinin kafatasında çatlak meydana geldi ve durumu ağır. İkincisi ise orta şiddette yaralandı.
 
Çarpan aracın siyonist işgal ordusuna ait bir askerî araç olduğu ve El-Halil'in güneyindeki Fahs kasabasında gençlerin bir caddeden geçmek istedikleri sırada kasten üzerlerine sürüldüğü ifade edildi.

Olaya bizzat şahit olanların verdiği bilgilere göre Ebu Davud ailesine mensup iki Filistinli gence çarpma olayı kasıtlı bir şekilde gerçekleşti. Görgü tanıkları çarpan aracın sürücüsünün de kasıtlı bir şekilde çarpmış olması sebebiyle olaydan hemen sonra hızlı bir şekilde olay yerinden uzaklaştığına dikkat çektiler.

Filistin Kızılayı'na ait ambulanslar olayın hemen ardından olay yerine gelerek yaralanan iki genci tedavi için hastaneye ulaştırdılar.

İşgalcilerin gerek sivil gerekse askerî araçları bu şekilde sık sık Filistinlilere kasten çarparak bazen ölüm bazen de yaralanma olaylarına neden oluyorlar. İki gün önce Batı Yaka'nın Beytlahim şehrinde meydana gelen bir olayda da sivil bir yahudi yerleşimci Lima Mervan Musa adında altı yaşında bir kız çocuğa kasten çarparak ölümüne neden olmuştu.

FİEM

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |