Video Foto Galeri Yazarlar
18.1.2020 - Cumartesi

Batı Yaka ve Kudüs’te 13 Filistinli Gözaltına Alındı

FİLİSTİN 13 Haziran 2019 19:52
Videoyu Aç Batı Yaka ve Kudüs’te 13 Filistinli Gözaltına Alındı

İşgal güçlerinin bu sabah (13 Haziran Perşembe) erken saatlerde Batı Yaka ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine düzenlenen baskınlar sırasında 13 Filistinliyi gözaltına aldığı bildirildi.

Kıyam Terzi
Yerel kaynaklardan elde edilen bilgiye göre, işgal güçleri Kudüs’teki İslami Vakıflar İmar Dairesi Müdürü Bessam El-Hallak ile aynı dairede görevli Muhammed El-Hedra’yı Mescid-i Aksa’da gözaltına aldı.

Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi medya sorumlusu Firas Ed-Dibs, işgal polisinin El-Hallak ve El-Hedra’yı El-Kettanin Kapısı civarında Mescid-i Aksa’nın yollarından birinin zeminini ıslah çalışması yaparlarken gözaltına aldığını söyledi.

İşgal güçleri El-Halil kentinde Heysem Ebu Davud ve Cemal Ebu Davud kardeşleri gözaltına aldı. Beyt Ummer beldesine baskın düzenleyen işgal güçlerinin Bilal Hani Nimr Adi ile Mahmud Imad Halil’i, Yezen Yusri Ebu Sinine’yi ve Ramazan Muhammed Cabir isimli genci gözaltına aldığı kaydedildi.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin Selfit’in batısındaki Bidya beldesinde Abbas Selame’yi evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığını ifade etti.

İşgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde Beytlahim’in kuzeyindeki Ayide Kampı’na baskın düzenleyerek Filistinli bir aileyi gözaltına aldığı öğrenildi.

Zerine ailesinin evine baskın düzenleyen işgal güçlerinin evde arama yaptığı ve evin altını üstüne getirerek eşyalara zarar verdiği, Muhammed Musa Zerine ile eşi Leyla’yı ve oğulları Musa’yı gözaltına aldığı belirtildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Kıyam Terzi
FES TURİZM