Video Foto Galeri Yazarlar
19.7.2019 - Cuma

Batı Yaka ve Kudüs’te 17 Kişi Gözaltına Alındı

Okunma: 1231
FİLİSTİN 18 Nisan 2019 16:42
Videoyu Aç Batı Yaka ve Kudüs’te 17 Kişi Gözaltına Alındı

İşgal güçleri bu sabah (18 Nisan Perşembe) erken saatlerde Batı Yaka ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek 17 kişiyi gözaltına aldı ve evlerde arama yaptı.

KahveKitap
İşgal ordusu bu sabah konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin Batı Yaka’da İsrail hedeflerine yönelik direniş eylemlerine katıldıkları için aranan 11 Filistinliyi gözaltına aldığını açıkladı.

Bildiride, işgal güçlerinin El-Halil kentinde Filistinlilerin evlerine düzenlediği baskınlar sırasında “M-4” silahı ele geçirildiği öne sürüldü.

Filistinli kaynaklar, işgal güçlerinin Batı Yaka vilayetinde üçü Ayide Kampı’nda ve biri Ed-Dehişe Kampı’nda dört kişiyi gözaltına aldığını ifade etti.

İşgal güçlerinin Beytlahim’in güneyindeki El-Hıdır beldesinde de Mahmud Ali İsa isimli gencin evine baskın düzenlediği, evde arama yapıp eşyalara zarar verdiği öğrenildi.

El-Halil vilayetinde işgal güçleri kuzeydeki Surif beldesinde Avukat Uday Halid Ğuneymat’ı gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin Selfit’in batısındaki Haris beldesinde bir kişiyi, Tulkerem’in kuzeyindeki Akaba beldesinde bir kişiyi, Azun beldesinde bir kişiyi ve Nablus kentinde iki kişiyi gözaltına aldığı belirtildi.

İşgal güçlerinin Kudüs’e bağlı El-İseviyye beldesinde de en az 6 kişiyi gözaltına aldığı bildirildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder