Video Foto Galeri Yazarlar
20.8.2019 - Salı

Batı Yaka ve Kudüs’te 34 Filistinli Gözaltına Alındı

Okunma: 7011
FİLİSTİN 2 Temmuz 2019 21:55
Videoyu Aç Batı Yaka ve Kudüs’te 34 Filistinli Gözaltına Alındı

İşgal güçleri bu sabah (2 Temmuz Salı) erken saatlerde Batı Yaka ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine düzenlediği baskınlarda 34 Filistinliyi gözaltına aldı ve evlerde arama yaptı.

KahveKitap
İşgal ordusu bu sabah konuyla ilgili yayınladığı bildiride Batı Yaka’da gözaltına alınan 22 kişinin işgal askerlerine ve Yahudi yerleşimcilere yönelik direniş eylemlerine katıldıkları için arananlar olduğunu öne sürdü.

Bildiride ayrıca, işgal güçlerinin Batı Yaka’da gerçekleştirdiği baskınlar sırasında Karlo marka silah ele geçirildiği iddia edildi.

İşgal güçlerinin Kalkiliya’nın kuzeydoğusundaki Ceyus beldesinde Yusuf Naim Semha ve Hattab Ziyad Harami isimli gençleri evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı belirtildi.

Gözaltıların Birzeit Üniversitesi İslami Kitle Öğrenci Grubu üyeleri üzerinde yoğunlaştığı, işgal güçlerinin Beytunya beldesine baskın düzenleyerek İslami Kitle Öğrenci Grubu Koordinatörü eski esir Muaz Abid ile Öğrenci Konseyi Halkla İlişkiler Komitesi Sekreteri eski esir Bera Âsi’yi gözaltına aldığı ifade edildi.

İşgal güçlerinin Birzeit beldesine düzenlediği baskın sırasında da Öğrenci Konseyi eski Başkanı Üsame El-Fahuri ile Emir Adnan ve İzzeddin Hassune isimli öğrencileri gözaltına aldığı belirtildi.

Ramallah’ın kuzeyindeki El-Celzun Kampı’na baskın düzenleyen işgal güçleri, Öğrenci Konseyi Mali İşler Komitesi Sekreteri eski esir Muhammed Nahle ile Bilal Hamid ve Muhammed Celal Arrabi isimli öğrencileri gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin dün gece Kudüs’te de 12 genci El-İseviyye beldesi çıkışında gözaltına aldığı kaydedildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder