Video Foto Galeri Yazarlar
19.7.2019 - Cuma

Batı Yaka ve Kudüs’te 8 Filistinli Gözaltına Alındı

Okunma: 565
FİLİSTİN 22 Nisan 2019 19:59
Videoyu Aç Batı Yaka ve Kudüs’te 8 Filistinli Gözaltına Alındı

İşgal güçleri bu sabah (22 Nisan Pazartesi) erken saatlerde Batı Yaka ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek sekiz Filistinliyi gözaltına aldı ve evlerde arama yaptı.

KahveKitap
İşgal ordusu bu sabah konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Batı Yaka’da gözaltına alınan altı Filistinlinin aranan kişiler olduklarını öne sürdü.

İşgal güçleri 40 yaşındaki eski esir Murad Fethi Musa’yı Tulkerem’in güneydoğusundaki Şufe köyüne baskın düzenleyerek yeniden gözaltına aldı.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin 16 yaşındaki Yezen Halid Ayiş ile 28 yaşındaki Firas Ömer El-Caidi’yi ve 18 yaşındaki Anan Ahmed Hamide’yi Beytlahim’in batısındaki Beyt Cala beldesinde gözaltına aldığını bildirdi.

Kaynaklar ayrıca işgal güçlerinin Beytlahim kentinin batısındaki Betir beldesinden 24 yaşındaki İbrahim Halid Belasi’yi ailesine ait evlere baskın düzenleyerek gözaltına aldığını ve evlerde arama yaptığını söyledi.

İşgal güçleri 21 yaşındaki Abdülkadir Ziyab’ı da Kalkiliya kentinde ailesinin evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı ve kız kardeşi Duha’yı darp etti. Filistinli genç kızın hastaneye kaldırıldığı ifade edildi.

İşgal güçleri Beytlahim kentinin güneydoğusundaki Tegu’ beldesinden Rebii Ata Cibril’i Gush Etzion Yahudi Yerleşkesi’nde işgal istihbaratına ifade vermeye çağırdı.

İşgal güçleri Kudüs’te de Nasır Huşiyye ve Salih Eş-Şarkavi isimli iki genci kentin doğusundaki Şufat Kampı’nda ailelerinin evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.
 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder