Video Foto Galeri Yazarlar
25.2.2020 - Salı

Bekir: Avlanma Mesafesinin Artırıldığı Söylentisi Tuzak

FİLİSTİN 3 Ocak 2019 10:46
Videoyu Aç Bekir: Avlanma Mesafesinin Artırıldığı Söylentisi Tuzak

Tarımsal Faaliyet Komiteleri balıkçılar sorumlusu Zekeriyya Bekir, Gazze Şeridi sahillerinde avlanma mesafesinin tek taraflı olarak işgal rejimince ilan edildiğini ve balıkçılara resmi bir karar tebliğ edilmediğini açıkladı.

Filistin Enformasyon Merkezi’ne konuşan Bekir, avlanma mesafesinin artırıldığı söylentisinin balıkçılara kurulan bir tuzak olduğunu, işgal güçlerinin balıkçıları gözaltına alarak teknelerine el koymak istediğini bildirdi.

Vadi Gazze’den Rafah’a kadar avlanma mesafesi 12 mile çıkarılan alanın 5 kilometre olduğunu belirten Bekir, söz konusu alanda sadece tek bir teknenin avlanabileceğini ifade etti.

Bekir, kararın balıkçılara ek yük getireceğini ve yakıt masraflarını artıracağını bildirdi.

“İşgal rejiminin 40 kilometrelik alanı 6’ya bölerek dilediği zaman avlanmaya izin vermesi mantıklı mı?” diye soran Bekir, deniz hayatının hareketli olduğunu, balıkçıların bir yerde sabit durmak yerine balık aradıklarını kaydetti.

Filistinli yetkili, işgal rejiminin medyası aracılığıyla dün avlanma mesafesinin artırıldığını ilan ederken Filistinli bir balıkçı ve oğlunu gözaltına aldığını hatırlattı.

Bekir, avlanma mesafesinin artırıldığı haberinin büyük bir yalan olduğunu söyledi.

 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

FES TURİZM