Video Foto Galeri Yazarlar
24.10.2018 - Çarşamba

Bin 500 IŞİD üyesi Avrupa'ya döndü

Okunma: 3913
GÜNDEM 18 Ekim 2017 11:39
Videoyu Aç Bin 500 IŞİD üyesi Avrupa'ya döndü

Geçtiğimiz günlerde Tunus bakanlarıyla görüşen AB Terörle Mücadele Koordinatörü Kerchove, 'IŞİD'e bağlı Avrupalı savaşçıların dönüşleri nedeniyle büyüyen sorunların üstesinden gelmek amacıyla Avrupa sınırını korumalı ve gereken önlemleri almalı' dedi.

Resmi temasları kapsamında Tunus'u ziyaret eden Kerchove, Tunus İçişleri, Savunma ve Adalet bakanlarıyla bir araya gelerek terörle mücadele konusunda güvenlik iş birliğinin güçlendirilmesi meselesini ele aldı.

"BİN 500 IŞİD ÜYESİ AVRUPA'YA DÖNDÜ"

Avrupa Birliği (AB) Terörle Mücadele Koordinatörü Gilles de Kerchove, Suriye ve Irak'ta IŞİD saflarında savaşan bin 500 kişinin, Avrupa ülkelerine döndüğünü söyledi.

Kerchove, görüşme sonrası başkent Tunus'taki AB binasında düzenlediği basın toplantısında, "AB verilerine göre, Suriye ve Irak'ta IŞİD saflarında savaşan bin 500 kişi, Avrupa ülkelerine döndü." dedi.

"IŞİD'e bağlı Avrupalı savaşçıların dönüşleri nedeniyle büyüyen sorunların üstesinden gelmek amacıyla Avrupa'nın sınırını koruması ve gereken önlemleri alması gerektiğini"vurgulayan Kerchove, AB ile Tunus arasındaki ilişkilerin güçlü olduğunu, aşırıcılık ve kaçakçılık gibi benzer sorunlar nedeniyle güçlü bir iş birliğinin gerekli olduğunu sözlerine ekledi.

Kaynak : Timetürk

Haber var islah eder, haber var ifsad eder