Video Foto Galeri Yazarlar
18.2.2020 - Salı

Bin Ladin Belgeleri’ne İnanalım Mı?

İSLAM DÜNYASI 6 Kasım 2017 13:02
Videoyu Aç Bin Ladin Belgeleri’ne İnanalım Mı?

Cihat yanlısı örgütler ve özellikle Suriye savaşı hakkında yazdığı makalelerle tanınan Ahmed El Hamdan, CIA’in yayınladığı ‘Bin Ladin Belgeleri’ hakkındaki görüşlerini paylaşarak bilgilerde tahrifat olabileceğini açıkladı.

Hamdan, Amerika Birleşik Devletleri ABD İstihbaratının El Kaide Lideri Usame Bin Ladin’in evinden elde ettiği belgeleri değiştirmeden yayınlayabileceği konusundaki şüphelerini ifade etti.

2015 yılında Yemen’de ABD hava saldırısıyla hayatını kaybeden El Kaide’nin önemli liderlerinden Nasir Bin Ali El Ansi, daha önce yayınlanan Bin Ladin belgelerinin ‘gerçek olduğunu ve Usame Bin Ladin’in geniş bakış açısını yansıttığını’ söylemişti.

Bin Ladin Belgelerinin geçtiğimiz günlerde yayınlanan yeni bölümü hakkında ise henüz bir El Kaide lideri tarafından açıklama yapılmadı.

Ahmed El Hamdan yeni bölüm hakkında şunları söyledi:

“Amerika’nın yayınlamış olduğu belgelerde geçen her şey doğruymuş gibi davranmak doğru değildir. Çünkü onların, düşmanları hakkında yayınlamış oldukları belgelerde yalan, iftira ve söylememiş oldukları şeyleri söylemişler gibi aktarmalarına dair kadim bir geçmişleri vardır.

Doktor Eymen ez-Zevahiri der ki:” ‘Nebi’nin sancağı altında bir süvari’ adlı kitabımı yazdığımda Amerikan istihbaratının Afganistan’daki bilgisayarımdan bu kitabı ele geçirmesiyle ‘Şark’ul Evsat’ gazetesi bu kitabın bir nüshasını elde etti. Sonra bu kitaba uyduruk bir hikaye eklediler. Sonrasında ise ben bu kitaba bu konu hakkında birçok dipnot ekleyip birkaç bölümü de silmek zorunda kaldım. (Şeyh Eymen ez-Zevahiri ile ikinci açık oturum)

Şeyh Ebu Enes eş-Şami, Amerika’nın yayınladığı Şeyh Ebu Musab ez-Zerkavi’nin Şeyh Usame bin Ladin’e göndermiş olduğu mektup hakkında der ki:” Haberlerde sürekli dolaşıp duran, tüm dünyanın konuştuğu ve insanları hayretler içeresinde bırakan mektubun Şeyh Ebu Musab ez-Zerkavi’ye nispeti doğrudur. Ancak mektup bazı tahriflere uğramıştır. (Irak’taki cihat hakkındaki şüphelere reddiyeler-Sayfa 8)”

Kaynak : Asyanınsesi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

FES TURİZM