Video Foto Galeri Yazarlar
20.7.2019 - Cumartesi

Bir Aile Daha Çeçenistan'a İade Edilmek Üzere Gözaltına Alındı

Okunma: 1733
DÜNYA 9 Şubat 2019 10:56
Videoyu Aç Bir Aile Daha Çeçenistan'a İade Edilmek Üzere Gözaltına Alındı

Gece saatlerinde sözde Işid operasyonu diye göz altına alınan Şehid Çeçen Komutan İslam Canibekovun eşi Ayshat Alieava (42) deport ediliyor.

KahveKitap

Gece saatlerinde sözde Işid operasyonu diye göz altına alınan Şehid Çeçen Komutan İslam Canibekovun eşi Ayshat Alieava (42) deport ediliyor.

Yetkililerle yapılan görüşmelerde iki gün sonra deport edileceği öğrenildi. Sözde Işid operasyonu diye gözaltına alınan Alieva hakkında herhangi bir delil durumunun da olmadığı öğrenildi. Ayshat Alieava (42)’nın emniyetteki sorgusu 16 dakika sürdü.  Alieva’nın yaşları 16 ila 9 arasında değişen  6 çocuğunun bir kaç gün içinde deport edilmesi bekleniyor.

Alieva’nın avukatı bulunmadığı gibi deport edildiğinde eşi Çeçen Komutan İslam Canibekov’un  Kadirdov’un emri ile şehid edildiği bilindiğinden Alieva ve çocuklarını orada zor günler bekliyor.

İstanbul Ümraniye’ye bağlı  Şerif Ali Tavukçuoğlu‘ndaki apartman dairesinin Ayshat Alieava’ya ait olduğu, gidecek yeri bulunmayanın Alieva’nın Türkiye’den “vatanım” olarak bahsettiği biliniyor.

Yetkililer Ayshat Alieva’nın pasaportunun Rus pasaportu olduğunun ve Çeçenistan’a iadesinin hafta sonu hızlandırılarak tamamlanacağını söylediler.

Canibekov’un oğlu 9 yaşındaki Seyfullah’ın: “Allah için bize sahip çıkın. Burası bizim vatanımız. Çeçenistan ise babamın katillerinin elinde. Bizi oraya vermezler değil mi amca” dediği öğrenildi. Göz yaşlarını tutamayan muhabirimiz ise: “Biz bu kardeşlerimize ensar olamadık!”Affet Allahım… şeklinde olayı aktardı.


Kaynak : Fetih Medya

Haber var islah eder, haber var ifsad eder