Video Foto Galeri Yazarlar
19.2.2019 - Salı

BİR ANNE DAHA 28 ŞUBAT MAĞDURU EVLADINA HASRET AHİRETE UĞURLANDI

Okunma: 2425
GÜNDEM 6 Ocak 2018 17:00
Videoyu Aç BİR ANNE DAHA 28 ŞUBAT MAĞDURU EVLADINA HASRET AHİRETE UĞURLANDI

FETÖ kumpası sonucu 18 yıldır cezaevinde bulunan Zülküf Yüce’nin annesi, hayatını kaybetti.

NisaButikAdana

FETÖ’nün kumpası sonucu müebbet hapse mahkûm edilen ve 18 yıldır cezaevinde bulunan Zülküf Yüce’nin annesi Zülfüye Yüce (70), dün akşam Adana’da tedavi gördüğü hastanede oğlunun ismini sayıklayarak vefat etti.

Bir yıldır Karaciğer kanseri tedavisi gören Zülfüye Yüce’nin 12 gündür Adana Şehir Hastanesinde, yoğun bakım ünitesinde, bilinci kapalı olarak tedavisinin sürdüğü belirtildi. Zülfüye Yüce, dün akşam saat 20.00 sıralarında vefat etti.

FETÖ kumpası sonucu mahkum edilen ve Osmaniye T Tipi Kapalı Cezaevinde bulunan Zülküf Yüce’nin, annesi vefat etmeden birkaç saat önce cezaevi idaresinin izniyle annesini ziyaret ettiği, anne Zülfüye Yüce’nin, ziyaretten birkaç saat sonra vefat ettiği öğrenildi.

Hastane morgundan alınan Yüce’nin naaşı, Buruk Mezarlığında defnedildi.

Öte yandan Hükümlü Yüce’nin annesinin taziyesine katılması için ailesinin girişimlerde bulunulduğu öğrenildi.

35 yıl önce eşini kaybeden ve kendini, çocuklarını İslami bir terbiye ile yetiştirmeye adayan Zülfüye hanım, 15 Temmuz ABD destekli darbe girişiminin ardından oluşturulan 28 Şubat ve FETÖ Mağdurları İnisiyatifi ile Adana’da siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek oğlunun yaşadığı mağduriyeti dile getirmiş, yaşadıkları zulümlerin son bulması için yetkililere çağrıda bulunmuştu.

Kaynak : İLKHA

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana