Video Foto Galeri Yazarlar
19.7.2019 - Cuma

Bir Haftada 3’ü Çocuk 25 Filistinli Şehit Oldu

Okunma: 520
FİLİSTİN 10 Mayıs 2019 11:11
Videoyu Aç Bir Haftada 3’ü Çocuk 25 Filistinli Şehit Oldu

Filistin İnsan Hakları Merkezi, işgal güçlerinin 2-8 Mayıs tarihleri arasında Gazze Şeridi’nde 3’ü çocuk ve 3’ü kadın olmak üzere 23 Filistinliyi şehit ettiğini açıkladı.

KahveKitap
Merkez, dün (9 Mayıs Perşembe) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin bir hafta içinde Gazze Şeridi’ne saldırılarını yoğunlaştırarak onlarca hava saldırısı düzenlediğini ifade etti.

Bildiride, işgal ordusunun hava saldırılarının insanların yaşadığı meskun mahallere kadar ulaştığına ve birçok sivilin şehit olmasına yol açtığına işaret edildi.

Bildiride ayrıca, işgal güçlerinin Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine katılanlara yönelik öldürücü silahlar kullanmaya devam ettiği belirtildi.

İşgal güçlerinin 2-8 Mayıs tarihleri arasında ihlallerini Batı Yaka’da da sürdürdüğü kaydedilen raporda, bir hafta içinde Batı Yaka’da 62, Kudüs’te ise 2 baskın gerçekleştiren işgal güçlerinin 5’i çocuk, 2’si gazeteci 48 Filistinliyi gözaltına aldığı bildirildi.

Raporda ayrıca Yahudi yerleşimcilerin Filistinlilere ait onlarca araca zarar verdiği ve 4 kardeşi darp ettiği ifade edildi.

Filistin İnsan Hakları Merkezi, uluslararası toplumun tüm bu ihlaller karşısında sessiz kalmasının İsrail’in kendisini yasa üstü bir konumda görmesine yol açtığına dikkat çekti.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder