Video Foto Galeri Yazarlar
19.7.2019 - Cuma

Bir Haftada 64 Noktada İşgalcilerle Filistinliler Arasında Çatışma

Okunma: 1240
FİLİSTİN 21 Nisan 2019 09:31
Videoyu Aç Bir Haftada 64 Noktada İşgalcilerle Filistinliler Arasında Çatışma

Hamas'ın Enformasyon Dairesi geçtiğimiz hafta içinde onlarca Filistinlinin işgal güçlerinin saldırılarında yaralandığını dile getirdi.

KahveKitap
Hamas Enformasyon Dairesi tarafından hazırlanan rapora göre geçtiğimiz hafta içinde işgal güçleriyle Filistinliler arasında 64 çatışma meydana geldi. Bu çatışmalarda işgal güçleri Filistinlilerin üzerine ateş etti ve göz yaşartıcı gaz bombaları attı. Filistinliler tarafından da bazı yerlerde işgalcilere ateş edildi, bazı yerlerde de yerel yapım molotof kokteylleri kullanıldı.

Rapora göre 10 çatışma dün (19 Nisan Cuma), 9 çatışma Perşembe, 11 çatışma Çarşamba, 7 çatışma Salı, 12 çatışma Pazartesi, 11 çatışma Pazar, 4 çatışma da Cumartesi günü meydana geldi.

Rapora göre işgal güçlerinin saldırıları sonucu Filistinlilerden 60 kişi yaralandı. Bunların bazıları lastik kaplı madeni mermilerle, bazıları da göz yaşartıcı gaz bombalarından etkilenerek yaralandı.

Geçtiğimiz hafta içinde iki Filistinli de şehit oldu. Bunlardan biri Beytilahm'ın Teku' beldesinde bir yahudi yerleşimcinin arabasıyla ezdiği 42 yaşındaki öğretmen Fatıma Hasan Süleyman'dı.

Diğer şehit ise Nisan ayı başlarında Rafah'ın doğusunda aldığı yaranın etkisiyle şehit olan 16 yaşındaki çocuk Abdulmu'ti İştivi idi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder