Video Foto Galeri Yazarlar
21.7.2019 - Pazar

Bir haftanın bilançosu: 61 Çatışma Meydana Geldi

Okunma: 5815
FİLİSTİN 23 Haziran 2019 12:05
Videoyu Aç Bir haftanın bilançosu: 61 Çatışma Meydana Geldi

Filistin'de geçtiğimiz Cumartesi'den düne kadar (22 Haziran Cumartesi) geçen bir haftalık süre içinde işgal güçleriyle Filistinli direnişçiler arasında 61 çatışma meydana geldi,

KahveKitap
Bir Filistinli şehit oldu, 1 İsrail askeri yaralandı, onlarca Filistinli de gerçek mermilerle, lastik mermilerle veya gaz bombalarından etkilenerek yaralandı. Filistinli direnişçiler tarafından da Batı Yaka bölgesinde ve Filistin'in 1948'de işgal edilmiş bölgesinde değişik yerlerde işgal güçlerine el yapımı patlayıcılar ve molotof kokteylleri atıldı.

Filistin Sağlık Bakanlığı Cuma günü Gazze ve Batı Yaka'da işgal güçlerinin attığı mermilerden ve gaz bombalarından dolayı seksen kişinin yaralandığını açıkladı. Toplamda 12 noktada çatışma meydana geldi ve Filistinli gençler de işgal güçlerinin üzerine molotof kokteylleri ve patlayıcılar attılar.

Perşembe günü bir işgalci asker Şa'fat mülteci kampında Filistinli direnişçilerin attığı taşlarla yaralandı. 7 noktada çatışma meydana geldi.

Çarşamba günü 60 yaşındaki Filistinli Musa Ebu Meyyale, iki hafta önce Kudüs'ün doğusundaki Şa'fat mülteci kampında Arap kıyafeti giyen özel işgalci siyonist birliklerin darp etmesi sonucu aldığı yara yüzünden hayatını kaybetti.

Çarşamba günü işgal güçleri ile direnişçiler arasında Gazze ve Batı Yaka'da 9 çatışma meydana geldi.

Salı günü 6 çatışma meydana geldi.

Pazartesi günü 11 çatışma meydana geldiği ve 10 Filistinlinin yaralandığı açıklandı.

Pazar günü 5 noktada çatışma meydana geldi.

15 Haziran Cumartesi günü ise 11 noktada çatışma tespit edildi ve 3 Filistinli yaralandı.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder