Video Foto Galeri Yazarlar
23.3.2019 - Cumartesi

Bir yandan öldürüyorlar, bir yandan yardım ediyorlar!

Okunma: 2097
ÖZEL HABER 17 Temmuz 2018 16:40
Videoyu Aç Bir yandan öldürüyorlar, bir yandan yardım ediyorlar!

Birleşmiş Milletler bir yandan aldığı kararlarla Yemen'deki çocukları ölüme terk ediyor, diğer bir yüzünde de kurtarıyormuş gibi yardım yapıyor.

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Birleşmiş Milletler Yemen'de aldığı kararla etnik bir savaşın fitilini ateşlerken bir yandanda Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), üzerinden yardım yapıyor.

Ortadoğuyu kan gölüne döndüren Birleşmiş Milletler ve ABD  katliamlarını yaptığı göstermelik yardımlarla örtpas ediyor. Bu yardımlarıda arap ülkelerinden tahsil ediyor. UNİCEF'den yapılan açıklamada, Kuveyt'in 59 milyon dolarlık yardımının Yemen'deki ihtiyaç sahibi çocuklar için kullanılacağı belirtildi.

Açıklamada, bu yardımın kolera gibi hastalıklardan korunma ve çocukların eğitim, su, kanalizasyon, koruma ve beslenme gibi hizmetlere ulaşmasında harcanacağı kaydedildi.

Kuveyt'in 2013 yılından bu yana UNICEF'e 200 milyon dolardan fazla yardımda bulunduğu aktarılan açıklamada, böylece fonun Ortadoğu ve Kuzey Afrika'daki çocuklar için yürüttüğü çalışmalara en fazla destek veren ülkelerden biri olduğuna dikkat çekildi.

BM ve ABD onayıyla kurulan koalisyon ordusu ise Yemen'i yıllardır Husilerin bahanesi ile yıkmakla meşgul.

Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın yaşandığı Yemen'de meşru yönetime darbe yapan Husiler, Eylül 2014'ten bu yana başkent Sana ve bazı bölgelerin denetimini elinde tutuyor. Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri ise Mart 2015'ten itibaren Yemen hükümetine destek veriyor.

Kaynak : ISLAHHABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder