Video Foto Galeri Yazarlar
15.10.2019 - Salı

Birçok Bölgeye Baskın Düzenlendi Batı Yaka’da 17 Filistinli Gözaltına Alındı

Okunma: 560
FİLİSTİN 7 Mart 2019 23:17
Videoyu Aç Birçok Bölgeye Baskın Düzenlendi Batı Yaka’da 17 Filistinli Gözaltına Alındı

İşgal güçlerinin bu sabah (7 Mart Perşembe) erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek 17 kişiyi gözaltına aldığı ifade edildi.

KahveKitap
Yerel kaynaklardan elde edilen bilgiye göre, işgal güçleri Beytlahim vilayetine baskın düzenleyerek Ed-Dehişe Kampı sakinlerinden yaralı genç Muhammed Raid Şemruh’u gözaltına aldı.

Gözaltına alınan Filistinli gencin işgal güçleriyle daha önce yaşanan çatışmalarda göğsünden ağır bir şekilde yaralandığı kaydedildi.

İşgal güçlerinin ayrıca civardaki Ed-Devha beldesine baskın düzenleyerek Ömer Musa Kavvar isimli genci gözaltına aldığı belirtildi.

Ramallah vilayetinde de işgal güçlerinin Deir Ğassane köyüne baskın düzenleyerek Mecdi Şevki isimli genci gözaltına aldığı kaydedildi.

Kuber beldesinde esir Asım El-Bergusi’nin evini yıkan ve otomobiline el koyan işgal güçleri, Kudüs’ün doğusundaki El-Ayzeriyye beldesinde de Hasan Ebu’r-Riyş isimli genci gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin Cenin vilayetinde beş kişiyi gözaltına aldığı ve gözaltına alınanların Cenin Kampı’ndan İhab Selame ve Visam Hanun, Seyletu’l-Harisiyye köyünden Halid Abdülkerim Ceradat, Rafet Teysir Hammad ve Mazi Semih El-Keylani olduğu ifade edildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Haber var islah eder, haber var ifsad eder