Video Foto Galeri Yazarlar
15.9.2019 - Pazar

Birçok Yahudi Yerleşimci ve Öğrenci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Okunma: 550
FİLİSTİN 9 Ocak 2019 08:16
Videoyu Aç Birçok Yahudi Yerleşimci ve Öğrenci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Yahudi yerleşimciler Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye devam ederken, 8 Ocak Salı günü 69 Yahudinin işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’ya girdiği bildirildi.

KahveKitap
Quds Press Haber Ajansı’nın İslami Vakıflar Dairesi kaynaklarından edindiği bilgiye göre, 39 Yahudi yerleşimci işgal güçleri himayesinde El-Mağaribe Kapısı’ndan Mescid-i Aksa’ya girdi.

Bu sabah ayrıca Yahudi din okullarından ve üniversitelerinden 30 öğrencinin de Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediği belirtildi.

İşgal polisinin ve özel kuvvetlerin üç buçuk saat süren baskın boyunca Yahudi yerleşimcileri ve öğrencileri sıkı bir şekilde koruduğu kaydedildi.

Bu arada, işgal istihbaratı dün Kudüs’teki Vakıflar ve İslami İşler Dairesi medya sorumlusu Firas Ed-Dibs’i gözaltına almıştı.

Gözaltı süresi uzatılan Ed-Dibs’in Sulh Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkarılacağı bildirildi.

Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa'ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı'ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.

 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder