Video Foto Galeri Yazarlar
18.10.2017 - Çarşamba

BirGün Gazetesi'nden katliam çağrısı

Okunma: 6200
GÜNDEM 16 Aralık 2016 09:37
Videoyu Aç BirGün Gazetesi'nden katliam çağrısı

Sabıkası bir hayli kabarık olan Birgün gazetesi yazarı Erk Acarer Hatay üzerinden katliam çağrısı yaptı.

 ISLAH HABER / HABER MERKEZİ 

Bilindiği üzere 14 Aralık tarihinde İHH tarafından organize edilen Halep'e Yol Açın Konvoyu İstanbul'dan yola çıktı ve son duran olarak Hatay belirlendi.
Konvoy katılımcıları bugün Konya'da konaklıyor ve önümüzdeki günlerde Halep'te olacaklar. Ayın tam 15'inde Erk Acarer twitter hesabından skandal bir paylaşıma imza attı.

Birgün gazetesi gibi aynı merkezden çalışan gazetelerin sürekli yaptığı gibi Türkiye'yi Işid/Deaş ile bağlantılı göstermeye çalışan Erk Acerer, Gaziantep'i Rakka'ya benzeterek, kendilerinin de Antakya'yı Halep gibi yapıp insanları mahsur bırakacaklarını, Sünni halkı katledeceklerini ima etti.

İHH konvoyunun Halep'e ulaşmasına saatler kala yapılan bu paylaşım tam bir katliam çağrısı niteliğinde. Biz diye kullandığı çoğul ifadeyle kendilerinin de Hatay özelinde Halep'te yaşananları tüm Türkiye'ye yaşatacaklarını iddia etti!

SABIKASI KABARIK
Çağlayan Adliyesi'nde görülen Can Dündar ve Erdem Gül'ün yargılandığı casusluk davasının duruşması öncesinde bir grup gazeteci soru sordukları gerekçesiyle saldırıya uğradı. Birgün gazetesi yazarı Erk Acarer'in, gazeteciler arasında bulunan SABAH muhabiri Dilek Yaman'a yumruk sallarken görüntüleri de güvenlik kameralarına yansıdı. Kendisini kadın savunucusu olarak tanıtan Erk Acarer'in fırsatını bulunca bir kadına saldırması gözden kaçmadı.

DOKTORA YUMRUK VE TEKME
Yaman'a yaptığı saldırı Erk Acarer'in ilk vukuatı değildi. Geçmişte de bir doktoru yumrukladığı gerekçesiyle yargılanıp ceza aldığı ortaya çıktı. Erk Acarer'in mahkum olduğu yumruklu saldırı olayının 2009 yılında şişli Etfal Hastanesi'nde yaşandığı öğrenildi. İddiaya göre, 14 Ağustos 2009 günü burun kanaması şikayeti ile gece saatlerinde annesini Şişli Etfal Hastanesi'ne kaldıran Acarer, nöbetçi doktor ile tartıştı ve doktor Hüseyin Sabuncu'ya yumruk ve tekme ile vurdu.

'SENİ SÜRÜNDÜRÜRÜM' TEHDİDİ
Doktorun şikayetçi olması üzerine hakkında Şişli Cumhuriyet Başsavcılığı'nca "yaralama"suçundan iddianame düzenlendi. İddianamede Erk Acarer'in tarafların muayene ile ilgili tartıştıkları, şüphelinin duruma sinirlenerek tekme ve yumruk vurmak suretiyle doktoru basit derecede kasten yaraladığı ileri sürüldü.

Şişli 2. Sulh Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Acarer'in, darp ettiği doktoru "Ben gazeteciyim, seni sürdüreceğim" diye tehdit ettiği de iddia edildi.

Yargılama sonucu mahkeme, suçu sabit görerek Erk Acarer'i 5 bin 400 lira adlipara cezasına çarptırdı. Aldığı ceza hükmün açıklanması geri bırakılmak suretiyle ertelenen Erk Acarer, Can Dündar duruşması öncesinde SABAH muhabirinin tartaklanması ile ilgili ortaya çıkan kamera görüntülerinde Yaman'a yumruk savururken görüldüğü gerekçesiyle şikayet edilmişti.
 
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |