Video Foto Galeri Yazarlar
18.7.2019 - Perşembe

BM: İsrail'in Sorgulanmaması Filistinli Topraklarını Daha Çok Gaspetme Cesareti Veriyor

Okunma: 216
FİLİSTİN 14 Temmuz 2019 11:29
Videoyu Aç BM: İsrail'in Sorgulanmaması Filistinli Topraklarını Daha Çok Gaspetme Cesareti Veriyor

Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Filistin Özel Raportörü Michael Lynk, İsrail'in sorgulanmamasının ona Filistinlilerin topraklarının daha fazlasına el koyma cesareti verdiğini dile getirdi.

KahveKitap
Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Filistin Özel Raportörü Michael Lynk Ürdün'ün başkenti Amman'da sürdürdüğü bir haftalık görüşmelerden sonra 12 Temmuz Cuma günü yaptığı basın açıklamasında, işgal altındaki Filistin topraklarında insan hakları ihlallerinin sorgulanmamasının işgal yönetiminin Filistinlilerin topraklarını daha fazla gasp etmesine imkân sağladığını ifade etti.

Lynk, işgal yönetiminin kendisinin Filistin topraklarına girmesine izin vermemesi sebebiyle görüşmelerini Ürdün'ün başkenti Amman'da gerçekleştirmek zorunda kaldığını, ancak burada Filistin'in ve İsrail'in sivil toplum kuruluşlarının birçoğunun ileri gelenleriyle görüşme fırsatı bulduğunu ifade etti.

Lynk İsrail'in sorguya çekilmemesinin onun Filistinlilere yönelik ihlallerinin daha da artmasına ve bu konuda daha cüretkar bir tutum sergilemesine neden olduğunu belirtti.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder