Video Foto Galeri Yazarlar
25.9.2017 - Pazartesi

BM Esed'in tavrına seyirci kaldı

Okunma: 2404
SURİYE 19 Eylül 2016 21:26
Videoyu Aç BM Esed'in tavrına seyirci kaldı

Suriye'ye gönderilen BM yardımları, bölgede zor şartlarda hayata tutunmaya çalışan Suriyelileri hayal kırıklığına uğrattı.

Birleşmiş Milletler'in Suriye'ye gönderdiği yardımlar, Esed rejiminin engelleri yüzünden günlerdir Türkiye sınırında bekletiliyordu. Yardımlar ulaşınca Suriyeliler hayal kırıklığı yaşadı. Ortaya çıkan manzara, BM için utanç verici.

Suriyelilere gönderilen yardımların hepsi, Esed askerleri tarafından kasıtlı olarak birbirine karıştırıldı. Suriyeli aktivistlerin paylaştıkları fotoğraflarda şeker, pirinç ve bakliyat ürünlerinin birbirine karıştığı görülüyor. Esed güçleri gıda malzemelerini yağmalarken, BM personelinin olaya sadece seyirci kaldığı ifade edilirken, sosyal medyadan BM'ye tepki yağdı.


Resmi Twitter'da görüntüleResmi Twitter'da görüntüleResmi Twitter'da görüntüle
 Takip et
هادي العبدالله Hadi @HadiAlabdallah

بعد طول انتظار..دخلت مساعدات @UNarabic لمدينة المعضمية ليتبين أنها غير صالحة للاستخدام البشري بسبب اختلاطها مع بعضها

15:16 - 19 Eylül 2016Suriye'de ilan edilen ateşkesin ardından, bölgeye insani yardımların da iletileceği konusunda anlaşma sağlanmış, ancak Esed rejimi yardım TIR'larını günlerce sınırda bekletmişti. Günler sonra yardım TIR'larını Suriye'ye almaya ikna olan Esed güçleri, bu sefer de insanlık dışı bir hareket yaparak, malzemelerin hepsini birbirine karıştırdı.
Kaynak : yeni şafak

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |