Video Foto Galeri Yazarlar
17.1.2020 - Cuma

Bomba dolu BMP ile Şii militanlara saldırı anı (Video)

ÖZEL HABER 25 Temmuz 2015 17:15
Videoyu Aç Bomba dolu BMP ile Şii militanlara saldırı anı (Video)

Suriye'nin İdlib kentine bağlı Fua bölgesinde Suriyeli muhalifler ile Şii militan destekli Esed rejimine bağlı güçler arasında çatışma yaşandı.

Kıyam Terzi
HABER: ISLAH HABER

Suriye'de muhaliflerin birçok yeri kontrol altında tuttuğu İdlib kentin'de Şiilerin yoğunlukta olduğu Keferya ve Fua'da şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

Ağır silahların kullanıldığı bölgede muhalif gruplardan Ahraruş Şam, rejim karargahına bomba yüklü BMP ile saldırı düzenledi.

Ahraruş Şam grubu sosyal medya hesapları üzerinden yayınladığı bir videoda, İdlib kentinin Fua bölgesinde bulunan Sevağiyye köyünde Şii militanlara ait bir karargaha düzenlediği saldırı anını yayınladı.

Görüntülerde, karanlıktan yararlanan Ahraruş Şam birlikleri bomba döşenmiş bir BMP'yi uzaktan kumandayla kontrol ederek Esed ordusuna destek veren Şii militanlara ait bir karargaha doğru sürdüğü görülüyor.

Yaklaşık bir dakika sonra büyük bir gürültüyle patlatılan BMP, Şii militanlara ait karargahı alev topuna çevirirken saldırıyı kameraya çeken muhalifler ise patlamanın etkisi ile tekbir çekerek olayı kutladığı görülüyor. Saldırıda ölü veya yaralı sayısı belirtilmez iken bölgede çatışmaların yoğun şekilde sürdüğü bildiriliyor.


Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Kıyam Terzi
FES TURİZM