Video Foto Galeri Yazarlar
21.10.2017 - Cumartesi

Brüksel terör örgütü PYD'ye ev sahipliği yaptı

Okunma: 1050
GÜNDEM 25 Eylül 2016 11:08
Videoyu Aç Brüksel terör örgütü PYD'ye ev sahipliği yaptı

Terör örgütü PKK, Brüksel'de belediyenin önce iptal ettiği etkinliği düzenlerken, örgütün Suriye kolu PYD ise sözde Avrupa kongresi için kentten izin aldı. Skandal afişlerin boy boy sergilendiği kongreye Avrupa'nın başkenti Brüksel'in ev sahipliği yapması, tepki topluyor.

Brüksel, bu hafta sonu hem terör örgütü PKK yandaşlarının düzenlediği programa hem de PYD'nin sözde Avrupa kongresine evsahipliği yaptı.

AB kurumları ve NATO'ya evsahipliği yapan Belçika'nın başkenti Brüksel'de bu hafta sonu hem terör örgütü PKK yandaşlarının düzenlediği sözde kültürel etkinliklere hem de terör örgütün Suriye'deki uzantısı PYD'nin kongresine sahne oldu.

Belçika'da terör örgütüne yakınlığıyla bilinen bazı dernekler ile HDP temsilciliğince ortaklaşa düzenlenen sözde kültürel programın izni Brüksel Belediyesi tarafından iptal edilmişti. Ancak organizatörler bu karara itiraz ederek etkinlik için müsade aldı. Etkinlik, Brüksel'in merkezinde düzenlendi.Belçika polisi teröristlerin güvenliğini sağladı!

Terör örgütü PYD'nin sözde Avrupa Kongresi de Brüksel'in Anderlecht semtinde gerçekleştirilecek. İki gün devam edecek programa, terör örgütü PYD'nin sözde eş başkanları Salih Müslim ve Asya Abdullah da katıldı. "Güvenliği" ise Belçika polisi sağladı.

Belçika, terör örgütleri PKK ve DHKP-C'nin Avrupa'da en yoğun faaliyette bulunduğu ülkelerin başında geliyor. Örgüt liderlerinin yaşadığı ülkeden terör örgütünün televizyon kanalları da yayın yapıyor. Kurduğu dernekler vasıtasıyla faaliyetlerini sürdüren terör örgütü PKK'ya karşı en son 2010 yılında operasyon düzenlendi.

AB'nin terör örgütleri listesinde olmasına rağmen Belçika'da bu örgüte karşı adım atılmaması Türkiye'nin tepkisini çekiyor.

Belçika'nın diğer bir terör örgütü DAEŞ'e karşı ise operasyonları aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda son olarak 11 Ağustos'ta 3 kişi gözaltına alındı.
Kaynak : haber7

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |