Video Foto Galeri Yazarlar
23.1.2019 - Çarşamba

Bu Açıklamayı Arap Liderler yerine KuzeyKore Lideri Yaptı

Okunma: 16027
FİLİSTİN 9 Aralık 2017 20:18
Videoyu Aç Bu Açıklamayı Arap Liderler yerine KuzeyKore Lideri Yaptı

Donald Trump'ın Kudüs kararından sonra bir açıklamada Kuzey Kore'den geldi. Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un, 'İsrail diye bir devlet mi var ki başkenti Kudüs olsun' dedi.

NisaButikAdana

Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasına karşı çıktı ve "İsrail diye bir devlet mi var ki başkenti Kudüs olsun" açıklamasında bulundu.

"BU HAREKETİNE ŞAŞIRMADIK"

Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Ri Yong Ho da Siyonist bir devleti tanımayacaklarını açıklarken, Kudüs'ü Filistin'in başkenti olarak kabul ettiklerini söyledi. Kuzey Kore Dışişleri Bakanlığı'ndan bir yetkili yaptığı açıklamada ise ABD Başkanı Trump'ı sert bir dille eleştirirken, "Zihinsel engelli bunak, BM toplantısında tamamen özgür bir devleti (Kuzey Kore) yok etmekten bahsettiği için bu hareketine de şaşırmadık"ifadelerinde bulundu.

Dışişleri Bakanlığı açıklamasında Trump'ın Kudüs kararını 'düşüncesiz ve şeytani' olarak nitelendirdi. Sözcü, "Bu hamle, tüm dünyaya kimin barışa karşı bir tehdit olduğunu açıkça gösteriyor" ifadelerini kullandı.

Kaynak : Timetürk

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana