Video Foto Galeri Yazarlar
27.2.2020 - Perşembe

Bu nasıl rapor! İsrail hapishanelerinde 51 yılda 213 Filistinli hayatını kaybetti

ÖZEL HABER 23 Şubat 2018 10:39
Videoyu Aç Bu nasıl rapor! İsrail hapishanelerinde 51 yılda 213 Filistinli hayatını kaybetti

Filistin'de nasıl bir insan hakları örgütü varsa artık toplam 51 yılda İsrail hapishanelerinde, 1967 yılından bugüne kadar 213 Filistinlinin can verdiğini açıklandı.

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Filistin yönetiminin son yıllarda İran'a yaklaşması akabinde sürekli olarak İsrail'le masaya oturması sonucunda tarihde Müslümanların cephelerde kazandığı yerler tekrar masa başlarında verilmeye başlandı.

İsrail'in Kudüs'ü başkent ilan etme çalışmalarının ardından, Dünyanın dört bir yanından gelen tepkilere bile aldırış etmemesi batıl güçlerin, Filistin tarafını masaya oturmaya zorladı. Filistin'de perde arkasında iki ülkeli Filistin toprakları konuşulurken, Filistin'deki STK ve örgütler gerçeği yansıtmayan raporlar sunmaya başladı.

 

Filistinli insan hakları örgütleri, İsrail hapishanelerinde 1967 yılından bugüne kadar 213 Filistinlinin can verdiğini açıkladı.

Filistinli Esirler Cemiyeti ile Vicdan Esirleri ve İnsan Haklarını Koruma Kurumu bugün yayımladıkları ortak basın açıklamasında, 1967 yılından bu yana İsrail hapishanelerinde 213 Filistinlinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

7'Sİ VURULARAK, 59'U TIBBİ BAKIMSIZLIK, 72'Sİ DE İŞKENCE SONUCU ÖLDÜ

Açıklamada, İsrail hapishanelerinde can veren 213 Filistinliden, 7'sinin vurularak, 59'unun tıbbi bakımsızlık, 72'sinin de işkence sonucu öldüğü bilgisi paylaşıldı.

İsrail hapishanelerindeki tüm Filistinli tutukluların fiziki ve psikolojik işkencenin de aralarında olduğu "insanlık dışı" muameleye maruz kaldığına değinilen açıklamada, tutukluların yaklaşık yüzde 60'ının "vahşi fiziksel saldırıya" uğradığı aktarıldı.

Açıklamada ayrıca, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres'e, İsrail hapishanelerinde hayatını kaybeden Filistinlilerin ölümlerine ilişkin özel bir araştırma komisyonu kurulması çağrısı yapıldı.

Yukarıda bahsi geçen haber; Filistin insan hakları örgütünden yapılan açıklamayı her aklı selim kişi düşündüğünde gerçeği yansıtmadığının farkına varacaktır. Bu sayı eğer Siyonist İsrail'in resmi rakamlarıysa kendilerine göre doğru olabilir ki bu tarzda sayılarda her zaman en düşük sayı kullanılır (örnek: afganistan, ırak, suriye v.s) yok bu sayı Filistin'in resmi makamlarınca yapılan bir açıklama gereğiyse önce bu verilen rakamlara kendilerini inandırmaları gerekmektedir!
Kaynak : ISLAHHABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

FES TURİZM