Video Foto Galeri Yazarlar
19.7.2019 - Cuma

Bu Sabah İsrail Hava Saldırılarına Karşı Gazze'den de Füze Saldırıları Düzenlendi

Okunma: 555
FİLİSTİN 4 Mayıs 2019 11:33
Videoyu Aç Bu Sabah İsrail Hava Saldırılarına Karşı Gazze'den de Füze Saldırıları Düzenlendi

İşgal güçlerine ait savaş uçaklarının bugün (4 Mayıs Cumartesi) sabah Gazze'ye yönelik saldırıları sonucu Gazze'de yaralananlar oldu. Gazze'den de işgalcilerin saldırılarına karşılık işgal altındaki bölgelere yönelik füze saldırıları gerçekleştirildi.

KahveKitap
İşgal güçlerine ait savaş uçaklarının Gazze'nin kuzeyindeki Beyti Hanun'da tarım arazilerine yönelik saldırılar düzenledikleri, saldırılardan birinin de Beyti Hanun'daki El-Benat Caddesi'ni hedef aldığı ve bu saldırıda bazı kişilerin yaralandığı belirtildi.

Saldırıdan sonra ambülanslar hızlı bir şekilde olay yerine ulaşarak yaralananları hastaneye ulaştırdılar.

Verilen bilgilere göre direniş güçleri de işgalcilerin saldırılarına Gazze'den işgal altındaki bölgelere yönelik füze saldırılarıyla karşılık verdiler.

İşgal ordusu Gazze tarafından atılan bir füzenin Gazze'ye paralel bir yahudi yerleşim merkezine düştüğünü ancak herhangi bir yaralanma olayının olmadığını açıkladı.

Bu arada işgal oldusu Gazze çevresindeki yerleşim merkezlerinin bugün sabah saatlerinden itibaren girişe kapatıldığını duyurdu.

İşgal güçlerinin Büyük Dönüş Yürüyüşü çerçevesinde dün "Golan Tepeleri Cuması"nda düzenlediği gösterilere saldırıları sonucu dört Filistinli şehit olurken 52 Filistinli de yaralandı.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder