Video Foto Galeri Yazarlar
20.5.2019 - Pazartesi

BU ÜLKE'DE MÜSLÜMANLAR SAHİPSİZ Mİ?

Okunma: 4560
ÖZEL HABER 9 Haziran 2018 16:43
Videoyu Aç BU ÜLKE'DE MÜSLÜMANLAR SAHİPSİZ Mİ?

Hapishanelerde yer alan 600 kişi bizlerin vicdanını harekete geçiriyorsa sizlerinkini neden geçirmiyor harekete? Olmadığından olabilirmi?

 ISLAHHABER  Hikmet SEVER

Türkiye'de bir 28 Şubat daha geride kalırken verilen sözler ve vaatlerde birbir unutulmaya yüz tuttu. Medya'da Son28ŞubatOlsun sloganıyla oluşturulan kampanın üzerinden yaklaşık 6 ay gibi bir zaman geçmesine rağmen gündemde tutulmasına karşılık hükümet kanadından her hangi bir somut adım gerçekleşmedi.

Hükümetin 28 Şubat mağduriyetlerinin ortadan kalkması adına vermiş olduğu sözler seçimlerin yaklaşmasıyla beraber gündeme dahi getirilmiyor. Halbuki 28 Şubat için oluşturulan kamuoyu, bedelli askerlik için oluşturulmadı fakat bedelli askerlikte bile en azından harekete geçilecek bir tarih verildi.

Aydınlık güneşli bir havada bir insan gözlerini kapatıpta heryerin karanlık olduğunu iddia etmesi nasıl heryeri karanlık etmiyorsa, gözlerinin içine kadar giren yaklaşık 600 kişinin mağduriyetine karşıda gözlerini kapatıp, kulaklarını tıkayanlar bu mağduriyetlerin olmadığını iddia bile edemezler.

Bende 28 Şubat mağduruyum diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan defalarca açıklama yapmasının ardından mağduriyetlerin giderilmesiyle alakalı henüz hiçbir adım atılmış değil. Bu ülkede herkesin bir dayanacak dayısı çıkıyorda bu mağdur ve mazlumların durumuna harekete geçecek bir vicdan sahibi insanda mı kalmadı? Bizler sadece verilen sözlerin ve vaatlerin yerine getirilmesi istiyoruz. Özelde Şahımerdan Sarı Hoca gibi bir Alim'i genelde yaklaşık 600 civarı mazlumu bu demir parmaklıklar ardından çıkartacak bir vicdan sahibi yönetici yokmu bu ülkede?

Konuşacak değil, icraat yapacak bir vicdan sahibi araniyor. 

Gözlerimizide kapatsak, kulaklarımızıda tıkasak bu mazlum ve mağdur durumdaki kişiler bizlerin vicdanlarını sızlatmıyorsa kimin sızlatacak?

Hükümetin sessizliği devam ederken, kendisine İslami! diyebilen sivil toplum kuruluşları ve derneklerine ne demeli? Kendisine İslami! yazar ve gazeteci diyenlere ne söylemeli?

Her hafta pazartesi akşamı Twitter'de yapılan çalışmaya bile katılmaktan aciz insanlara ne demeli? Hapishanelerde yer alan 600 kişi bizlerin vicdanını harekete geçiriyorsa sizlerinkini neden geçirmiyor harekete? Olmadığından olabilirmi?
Kaynak : ISLAHHABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder