Video Foto Galeri Yazarlar
22.9.2017 - Cuma

Budist vahşeti: İçi dolu camiyi ateşe verdiler!

Okunma: 6846
ARAKAN 18 Kasım 2016 10:05
Videoyu Aç Budist vahşeti: İçi dolu camiyi ateşe verdiler!

Arakan'da Müslümanlara yönelik vahşete devam eden Budistler, bir camiyi içindekilerle birlikte yaktı.

Myanmar hükümetine bağlı askeri güçler ile Budist çeteler, ülkedeki Müslümanlara yönelik barbarca saldırılara devam ediyor.

Yerel kaynaklardan alınan bilgilere göre, Rohingyalılar olarak bilinen Arakanlı Müslümanların yaşadığı Cihanda, Fulbari ve Naribili köyleri askeri güçlerin hava saldırısına maruz kaldı. Saldırıda Naribili'de bulunan bir cami, içindekilerle birlikte yandı.

YERLERDE SÜRÜKLÜYORLAR

Edinilen görüntülerde Rakinili Budistlerin, katledilen Müslümanları yerlerde sürükledikleri görülüyor.

Müslümanların köylerden kaçmasına müsaade etmeyen Budistler, yakaladıkları kişileri kadın erkek demeden sopalarla dövüyorlar. Duydukları acı nedeniyle çığlık atanlara ise hakaretler ediliyor.

Erkeklerin gruplar halinde yere yatırıldığı görüntülerde bir Budist, eline aldığı uzun sopayla Müslümanların dizlerini kırmaya çalışıyor. Çocuklarını kucağına alan kadınların ise ağıtlar yakarak korku içerisinde bekledikleri görülüyor.

KADINLARA DA ZULÜM

Arakanlı Müslümanların Budistlerden gördükleri vahşet bunlarla sınırlı değil. Zulüm ve baskılardan kaçmaya çalışan kadınlar, yakalandıklarında önce çeşitli işkenceler görüyor ardından da kadın ticaretinde kullanılıyorlar.

Eğitim hakları elinden alınan Müslümanlar en fazla 4 ya da 5'inci sınıfa kadar okuyabiliyorlar. Çocuklar ve gençlere din değiştirmeleri yönünde baskılar uygulanıyor.

Budistlerin, katlettikleri Müslümanların cesetlerini parçalayarak etlerini kasaplarda sattıkları da bildiriliyor. 

Kaynak : Doğruhaber

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |