Video Foto Galeri Yazarlar
19.2.2019 - Salı

BUNYANUN MERSUS, DERA’DA REJİM KONVOYUNU HEDEF ALIYOR

Okunma: 2614
SURİYE 25 Mayıs 2018 15:05
Videoyu Aç BUNYANUN MERSUS, DERA’DA REJİM KONVOYUNU HEDEF ALIYOR

Esed rejimi ve onun işbirlikçisi Rusya Muhalif grupları tehdit etmeye devam ederken, “El-Bunyanu’l-Mersus” operasyon odası Deraa'da ard arda başarılara imza atıyor.

NisaButikAdana
 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Suriye'den yayın yapan iba ajansı Esed rejiminin tehditlerie karşılık BUNYANUN MERSUS, Dera'da rejim konvoylarını hedef almaya devam ediyor dedi.

“El-Bunyanu’l-Mersus” operasyon odası, Der’a el-Kusur bölgesinde Şilka taburunda bulunan mücrim rejim askeri konvoyunu hedef aldıklarını açıkladı.

Daha önce El-Bunyanu’l-Mersus, rejimin Der’a şehri ve kırsalında bulunan özgür bölgeleri bombalamasına misillemede bulunarak el-Merbai’l-Emni bölgesinde konuşlu Nusayri ordusu karargahlarını hedef almıştı. İşgalci Rusya karargahı Hımeymim, (kendi ifadesiyle) teröristlerin eylemlerini sürdürmeleri durumunda Der’a kentinin ‘gerginliğin azaltılması’ bölgelerinden ayrı tutulacağı açıklamalarında bulunmuştu.

Diğer yandan Ürdün’de bulunan İran elçiliği, Güney Suriye bölgelerine (Der’a ve Kuneytıra) saldırma niyetlerinin olmadığını belirtmişti. Ancak rejim ve Rusya’nın bölgeye saldırılarda bulunması uzak bir ihtimal olarak gözükmemekte. Analizciler, Rusya hava desteği ile birlikte rejim güçlerinin Rafızi milislerin büyük insan desteği olmadan her hangi bir ilerleme kaydedemeyeceğini düşünmekte. İran ise, kendi açıklamalarına göre bu operasyona katılmayacağını belirtmekte.

Dip not: El-Bunyanu’l-Mersus” operasyon odası, Muhaliflerin Rejim'e karşı son günlerde oluşturmuş olduğu operasyon biriminin adıdır. El-Bunyanu'l Mersus türkçe'de kenetlenmiş yapı anlamındadır.
Kaynak : ISLAHHABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana