Video Foto Galeri Yazarlar
24.1.2020 - Cuma

BURKİNA FASO’DA 100 KİŞİ İSLAM'LA ŞEREFLENDİ

İSLAM DÜNYASI 9 Mart 2019 19:40
Videoyu Aç BURKİNA FASO’DA 100 KİŞİ İSLAM'LA ŞEREFLENDİ

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonunun, Batı Afrika ülkesi Burkina Faso'da yürüttüğü çalışmalar neticesinde 100 kişi Müslüman oldu.Burkina Faso'nun başkenti Vagadugu'ya 70 kilometre uzaklıktaki Kudugu şehrine bağlı 2 bin 500 nüfuslu Zimidin ve Giuguin karyelerinde 100 kişi düzenlenen ihtida töreniyle Müslüman olarak İslam'la şereflendi. Kur'an-ı Kerim tilaveti okunması ve dualar eşliğinde Kelime-i Şehadet getirilmesiyle Müslüman olan 100 kişi Zeynep, Fatma, Ayşe, Ömer, Ali, Ahmet ve Adem gibi isimleri aldı. Çalışmalar sayesinde daha önce de Kindi karyesinde 150 kişi Müslüman olmuştu.

Hayırseverlerin verdiği destekle İDDEF tarafından yaptırılan Summasi’deki Miraç Medresesi’nde görevli hocalar bölgedeki yerleşim yerlerine yaptıkları ziyaretlerde tebliğ çalışmaları gerçekleştirerek İslamiyet’i anlatmayı sürdürüyor.


 

Miraç Medresesi Müdürü Muhammed Boyna Hocaefendi, mutluluğunu dile getirerek eğitim, tebliğ ve insani yardım çalışmalarıyla ilgili şunları söyledi:

"Hoca ekibimizle birlikte civardaki yerleşim yerlerine sık sık kardeşlik ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. Azınlık durumda olan Zimidin ve Giuguin karyelerindeki Müslüman kardeşlerimize destek olarak imanlarını diri tutmalarını sağlamaya çalıştığımız gibi insani yardım faaliyetlerinde bulunuyoruz. Bununla birlikte çoğunluğu Hristiyan ve yerel dinlere inanan kişilere yaptığımız ziyaretlerde İslamiyet’i anlatarak, insani yardım çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Allah’a çok şükür mutluyuz ki 100 kişi Müslüman olarak İslam’la şereflendi. Müslüman olan kardeşlerimize dini eğitim de vereceğiz."

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Kıyam Terzi
FES TURİZM