Video Foto Galeri Yazarlar
18.11.2017 - Cumartesi

BüyükElçi Suikastinde İranin El-Nusra Yalanı

Okunma: 8248
GÜNDEM 21 Aralık 2016 17:40
Videoyu Aç BüyükElçi Suikastinde İranin El-Nusra Yalanı

İran idlib'te yapacağı katliamlara zemin hazirlarken Büyükelçi suikastinise El-Nusra (Şamın Fethi Cephesi) yaptı yalanını ortaya attı.

Esed, İran ve Rusyanın Suriyede Halep'te yaptığı katliamlar yetmiyormuş gibi İran ve Rusya medyası ana manşette Photoshopta hazirlanmiş sözde El-Nusra(Şamın Fethi Cephesi) beyanatını paylaşıp yeni bir yalana daha imza attı.

Yeniakit'in hazirlamış olduğu özel bir haberde Hizbullah'ın resmi sitelerinden olan El Nashra.com Suikasti Şam'ın Fethi Cephesi'nin üstlendiğini duyurdu. başlığıyla ortaya birde sahte photoshopla yazilmiş bir beyanat koydular.Açıklamanın ardından Rusya'nın Türkiye sözcüsü Sputnik haber sitesi Türkiye'ye Suikasti Şam'ın fethi cephesi'nin üstlendiğini duyurdu. Yalan ise kısa sürede ortaya çıktı. İran destekli Hizbullah örgütünün sitesindeki sözde bildirinin bir Photoshop olduğu ortaya çıktı. 


 

İran destekli Hizbullah'ın bu yalan haberi Suikastin izlerinin FETÖ'yü gösterdiği dönemde girmesi kafalarda soru işaretlerine yol açtı.

Katil Beşar Esed ve İran destekli teröristlerin Halep katliamı sonrası İdlib'e yönelecek olması ''yalan'' haberin maksadınıda ortaya koydu.


Haber var islah eder, haber var ifsad eder