Video Foto Galeri Yazarlar
22.9.2017 - Cuma

Cammu Keşmir'de çatışma: 2 şehid

Okunma: 1803
İSLAM DÜNYASI 25 Kasım 2016 12:00
Videoyu Aç Cammu Keşmir'de çatışma: 2 şehid

Hindistan güvenlik güçleriyle Cammu Keşmir'deki bağımsızlık yanlıları arasında çıkan çatışmada 2 direnişçi ile 2 Hindistan askeri hayatını kaybetti.

Cammu Keşmir bölgesinde Hindistan güvenlik güçleriyle bağımsızlık yanlıları arasında çıkan çatışmada 4 kişi öldü.

Hindistan ordusunun Naidkhai köyüne baskın yaptığını, çıkan çatışmada iki direnişçinin şehid olduğu ve iki askerin öldüğü açıkladı.

Hindistan ordusunun sözcüsü Kalia, operasyonda iki otomatik silah ve bazı mühimmatların ele geçirildiğini iddia etti. Çatışmanın ardından, Himalayalar bölgesinde Hindistan hakimiyetine karşı çıkan yüzlerce köylü, "Özgürlük istiyoruz" ve "Hindistan geri git" sloganları atarak gösteri düzenledi.

Köylüler, bölgedeki karakolda tutulan iki direnişçinin cenazesini istedi.

Geçen haftalarda ateşkesin Hindistan tarafından ihlal edilmesi sonucu 25 sivil yaşamını yitirmiş, 103 kişi yaralanmıştı.

Bölgede iki ayı aşkın süredir devam eden ve Hindistan güvenlik güçlerinin biber gazı ve gerçek mermi kullandığı gösterilerde şu ana kadar 90'dan fazla Keşmirli hayatını kaybetti, 3 binden fazla sivil yaralandı.

Hindistan ve Pakistan arasında, İngiltere'den bağımsızlıklarını kazandıkları 1947'den bu yana tartışma konusu olan Cammu Keşmir'de yaşanan şiddet olaylarında 70 bin kişi hayatını kaybetti.

Kaynak : time turk

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |