Video Foto Galeri Yazarlar
18.11.2019 - Pazartesi

Çamur at izi kalsın!

GÜNDEM 19 Ağustos 2016 13:38
Videoyu Aç Çamur at izi kalsın!

Misyonerlere gösterilen tepkiyi, sosyal medya'da "Turistleri Gaziantep'ten kovdular" diye haber yaptılar.

KahveKitap
Gaziantep’te kenar mahallerde misyonerlik faaliyetleri yürüten, sokak ve parklarda vatandaşlara Hz. İsa ve Hristiyanlık üzerine sorular sorarak cennete gitmenin ancak Hristiyanlıkla mümkün olacağını söyleyen yabancı uyruklu kişilere bir grup vatandaş tarafından gösterilen tepki sosyal Medya’da çarpıtılarak algı malzemesi yapıldı. Paylaşılan video ’da gerçeğin ne olduğunu bilmeyen bazı sosyal medya kullanıcıları ve art niyetli kimseler daha da ileri giderek Gaziantep’i turist ve yabancı düşmanı gibi göstermeye çalıştı.

MALUM ÇEVRELER MİSYONERLERE GÖSTERİLEN TEPKİYİ ÇARPITMAYA ÇALIŞTI
 
Facebook ve Twitter’de yayınlanan ve dün çekildiği belirtilen video görüntülerinde  bir grup vatandaş bir parkta İncil dağıtan ve Hristiyanlık propagandası yapan yabancı uyruklu kişilere “burada bu işi (misyonerlik faaliyetlerini) yapmayın, bu bölgeden defolun gidin” diye tepki gösterdi. Ancak vatandaşların misyonerlere göstermiş olduğu tepki, olayın iç yüzünü bilmeyen ve bazı kötü niyetlileri kimseler tarafından “Yabancı turistler Gaziantep’ten kovuldu” şeklinde haberleştirilerek karalama ve Gaziantep’e yönelik algı operasyonu yapıldı.
 
Olaydan sonra vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, şahısları gözaltına alarak Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesine götürdü. Şahıslar sorgularının ardından sınır dışı edildi. Görüntülerde bir grup vatandaşın, “Defolun gidin buradan. Yallah. Ahlaksız adamlar. Siz Müslümanları Hristiyan yapıyorsunuz ya, imansızlar. Gavur oğlu gavurlar sizi” diyerek misyonerleri kovduğu görülüyor.
 
Kaynak : Referans Gazetesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
Şahımerdan Sarı Hoca