Video Foto Galeri Yazarlar
19.2.2019 - Salı

Cebel İslam Taburundan, Türkmen dağında Esed Rejimine Ağır Darbe

Okunma: 4412
ÖZEL HABER 26 Ocak 2018 11:05
Videoyu Aç Cebel İslam Taburundan, Türkmen dağında Esed Rejimine Ağır Darbe

Cebel İslam Taburu, Ebu Zuhur savaşlarına destek, düşmanın gücünü bölmek ve zayıflatmak amacıyla Türkmendağında operasyon başlattı.

NisaButikAdana
 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Suriye'nin Lazkiye vilayeti kuzeyindeki Türkmen Dağı ve Kürt Dağı bölgesinde faaliyet gösteren Cebel İslam Taburu, Esed Rejimin Türkmen dağındaki mevzilerine sızma operasyonu düzenledi. Düzenlenen operasyonda 17 milis öldürülürken, 19'da yaralandı ve çok sayıda ganimet elde edildi.

Cebel İslam Grubu yayınladığı operasyon videosunda; İdlib kırsalı ve Ebu Zuhur bölgesinde zalim Rusya ve Esed Rejiminin acımasızca sivil yerleşim bölgelerini vurması sebebiyle düşmanın gücünü zayıflatma ve birliklerini bölmek maksadıyla ''Allah sizin ellerinizle, azab etsin'' ismiyle operasyon başlattı.Cebel-i İslam Taburunun Operasyon öncesi son hazırlıkları


22 Ocak günü başlatılan ''Allah sizin ellerinizle onlara azab etsin'' operasyonunda rejim güçlerine 2 yerde pusu atıldı. Atılan pusular neticesinde rejim güçlerinden 17 milis öldürülürken 19 tanesi'de yaralandı Operasyon'da çok sayıda ganimet ele geçirildiği bilgisi paylaşıldı. Operasyonlar esnasında Esed Rejimine ait üst düzey komutanlarda dahil olmak üzere birçok ölü ele geçirildi.  Ölü olarak ele geçirilen Milislerden bazılarının fotoğrafları yayınlandı.
 
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana