Video Foto Galeri Yazarlar
15.11.2019 - Cuma

Çeçen Komutan Şişani’nin Eşi ve 2 çocuk 5 Çeçen Sınır Dışı Edildi

GÜNDEM 17 Haziran 2017 23:54
Videoyu Aç Çeçen Komutan Şişani’nin Eşi ve 2 çocuk 5 Çeçen Sınır Dışı Edildi

22 gündür Hatay göç idaresinde Tutulan Aralarında Çeçen Komutan Abdulhakim Şişani’nin eşininde olduğu 2’si çocuk 3 kadın Sınır dışı edildi.

KahveKitap

Türkmen dağında Esad ve Rusya Kafirine karşı Yıllarca  Mücadele eden Ecnadu’l Kavkaz lideri Abdulhakim Şişani’nin Eşininde aralarında bulunduğu ikisi çocuk üçü kadın beş çeçen müslüman sınır dışı edildi.

( Ecnadu’l Kavkaz lideri çeçen komutan Abdulhakim Şişani )

Yaklaşık 22 gündür Hatay göç idaresinde hukuksuz olarak tutulan çeçenlerin oturma izinleri ve tüm evrakları eksiksiz olmasına rağmen Hatay’da gözaltına alınmışlardı.

Çeçenlerin Rusya’ya veya kendi istedikleri ikinci bir ülkeye deport edildiği ama hangi ülkeye sınır dışı edildikleri noktasında bir bilgi verilmediği öğrenildi.

21 doğu türkistan son durum ile ilgili görsel sonucu

Türkiye’de son zamanlarda çeçenlere, doğu türkistan ve orta asya ülkelerinden gelen Muhacirlere karşı bir çok gözaltı operasyonu oldu daha geçenlerde 21 doğu türksitanlı Müslüman gözaltına alındı 42 gündür göç idaresinde tutulan doğu türkistanlı Müslümanlarında Çinle yapılan suçluların iadesi anlaşması kapsamında çeçenlerin akibetine uğrayıp Çin’e iade edilmesinden endişe duyuluyor.

Kaynak : değişim haber

Haber var islah eder, haber var ifsad eder