Video Foto Galeri Yazarlar
16.7.2019 - Salı

Çelik personel dosya dolabı

Okunma: 341
Tanitim yazıları 11 Ağustos 2017 16:49
Videoyu Aç Çelik personel dosya dolabı
KahveKitap
Şirketlerin olmazsa olmaz demirbaşlarından biride çelik personel dosya dolaplarıdır. Bu dolaplarda şirketle ilgili dosyalar, bilgiler, defterler vb. saklanacağı için ve bu dosyalara erişim sirkülasyonu gün içinde sıklıkla olacağı için çelik personel dolabı tercihine özen göstermeliyiz. Çelik personel dolaplarının ebatları çok farklı olabilmektedir. Size uygun ölçüyü tespit edebilmek için şirketinizde dolaplar için ayırdığınız mekânın ölçülerini tespit etmeniz gerekir. Bu ölçüleri dikkate alarak seçeceğiniz çelik personel dosya dolapları için tercihinizi kısa vadeyi düşünerek oluşturmamanızda fayda vardır. Çoğu şirket elindeki dosya dolabı yeterli gelmediğinde yenisini almakta bu da hem mekân tasarımını hem renk seçimini hem de kullanım düzenini etkilemektedir. Şirketler için doğrumekân dekorasyonunun yapılması ile bu alanların müşteri çeken ve şirket reklamının yapıldığı platform haline geldiğini görmekteyiz. Hal böyleyken yamalı bohça misali çelik dolapdüzensiz bir görünüm sunmasını istemiyorsanız planlamanızı doğru yapmalısınız. Bu planlamaya mutlaka şirketin büyümesi halinde evrak saklama ihtiyacını giderebileceğiniz çelik dosya dolaplarını da dâhil etmelisiniz.Personel Dosya Dolabı Nasıl Olmalıdır?
Dosya dolabı, içerisinde barındırdığı bilgiler nedeniyle değerlidir. Bu sebeple bu bilgilerin ısı, nem vb. dış etkenlerden de etkilenmemesi gerekir. Bu etkenleri minimize eden hammaddenin çelik olduğunu söyleyebiliriz. Çeliğin sağlamlığı ve yangın, sel gibi doğal afetlere karşı ağaç ve türevleri ile üretilmiş dolaplara oranla daha dayanıklı olması sebebiyle tercih edilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Ayrıca çelik üzerine atılan farklı renk seçeneklerine sahip elektrostatik toz boyalar ile dolapların daha estetik bir görünüme kavuştuğunu da belirtmemiz gerekir.

Personel dosya dolaplarının çelik hammaddesi ile üretiminden sonra bir diğer önemli noktası da kilit mekanizmasının sağlam üretilmiş olmasıdır. Çelik personel dosya dolapları için genel olarak İspanyolet kilit mekanizması tercih edilmektedir. Bu mekanizmanın doğru montajlanması ile gün içinde kolaylıkla dosya dolabına ulaşılabilmekte ve anahtarlı kilidi ile de dosyalarınız güvenle saklanmaktadır. 
Personel dosya dolaplarında raf aralarının ve bölmelerin de kullanım kolaylığı sağlaması gerekmektedir. Seçiminizi yaparken sabit raflı olanları tercih etmemelisiniz. Sabit raflar büyük dosyaların saklanmasını zorlaştırmaktadır. Seyyar raf sistemi ile istediğiniz raf boylarını kendiniz ayarlamalı ve büyük küçük dosya farklılıkları için mekânlar oluşturabilmelisiniz.Çelik Dosya Dolaplarının Üretimi
Dosya dolaplarının dış görünüşünün önemli olması kadar içyapısının kullanışlı ve sağlam olması da gerekir. Kullanılan malzemelerin standartlara uygun maddelerden seçilmesi çelik personel dosya dolaplarının uzun yıllar kullanılmasına olanak sağlamaktadır.

Malzeme kalitesi ne kadar birinci sınıf olursa olsun alacağınız dolabın ömrünü ve kullanımını doğrudan etkileyen önemli bir unsur da işçiliğin birinci sınıf olmasıdır. Özen gösterilmeden üretimi gerçekleştirilmiş dosya dolaplarının bir süre sonra problemler oluşturduğunu, özellikle taşınma sonrasında dolapların kullanılamaz hale geldiğine dair müşterilerden şikâyetlergelmektedir. Bu şikâyetleri yaşamak istemiyorsanız alacağınız çelik personel dosya dolabını kurumsal şirketlerden tercih etmelisiniz. Bu şirketlerin, müşteri temsilcileri ile sizi dosya dolaplarının ebatlarından üretim aşamalarına kadar bilgilendireceğini ve bu bilgiler ışığında seçim yapmanız gerektiğini belirtelim. Aksi halde merdiven altı, resmi kaydı olmayan, standartları yakalayamamış işletmelerden alacağınız çelik personel dosya dolapların bir süre sonra astarı yüzünden pahalı hale gelecektir.
 
Personel dosya dolabı üretimi yanında soyunma dolabı, öğretmen dolabı, para kasası ve çelik eşya ürünleri için GÖKERLER ÇELİK EŞYA LTD üzerinden temin edebilirsiniz.
Haber var islah eder, haber var ifsad eder