Video Foto Galeri Yazarlar
29.1.2020 - Çarşamba

Cellatların Yürüyüşü

GÜNDEM 11 Ocak 2015 19:01
Videoyu Aç Cellatların Yürüyüşü

Charlie Hebdo saldırısı ve Paris'te gerçekleşen saldırıyı protesto etmek için yapılan yürüyüşe katil Netanyahu da destek verdi.Fransa'daki saldırıları protesto etmek için Paris'te düzenlenen Cumhuriyet Yürüyüşü'ne 50'ye yakın ülkeden devlet ve hükümet başkanı katılıyor.

HOLLANDE TEK TEK KARŞILADI

Yürüyüşe katılmak üzere Paris'e gelen liderler Elysee Sarayı'nın girişinde Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande tarafından tek tek karşılandı karşılandı. Sarayda toplanan liderler daha sonra hep birlikte yürüyüşün başlayacağı Cumhuriyet Meydanı'na doğru hareket etti.

DAVUTOĞLU DA PARİS'TE

Sabah yaptığı açıklamada "Bu saldırıyı, genelde İslam dünyasına, daha özelde Avrupa'daki Müslümanlara yönelik bir karşı kampanyaya dönüştürmek isteyen çevrelere karşı da oradaki mevcudiyetimiz, en güçlü mesajı vermek olacaktır"diyen Başbakan Davutoğlu da yürüyüşe katılmak için Paris'e gitti. Davutoğlu, Elysee Sarayı'nda Hollande tarfından karşılandı.

KİMLER PARİS'TE

İngiltere Başbakanı David Cameron, Almanya Başbakanı Angela Merkel, İtalya Başbakanı Matteo Renzi, İspanya Başbakanı Mariano Rajoy, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu da gösteri yürüyüşüne katılan isimler arasında yer alıyor.

Amerika Birleşik Devletleri, Rusya, Kanada ve Avusturya ise yürüyüşe bakan düzeyinde katılıyor.


İngiltere Başbakanı David Cameron


Almanya Başbakanı Angela Merkel


İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu


Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

FES TURİZM