Video Foto Galeri Yazarlar
15.7.2018 - Pazar

Cemaat-i İslami'den büyük miting

Okunma: 1624
İSLAM DÜNYASI 11 Ekim 2017 08:12
Videoyu Aç Cemaat-i İslami'den büyük miting

Genel Başkan Makbul Ahmed'in gözaltına alınmasının ardından Cemaat-i İslami, yurt genelinde protesto gösterisi yapılması için çağrıda bulundu.

Bangladeş Cemaat-i İslami hareketinin Genel Başkanı Makbul Ahmed ve beraberinde gözaltına alınan 8 kişi için yurt genelinde protesto çağrısı yapıldı.

Bangladeş Cemaat-i İslami Hareketi, 12 Ekim perşembe günü, yurt genelinde dükkanları kapatmayı ve gözaltına alınan Genel başkan Makbul Ahmed ve beraberindeki 8 kişi için protesto gösterileri düzenlemeye davet etti.

Cemaat-i İslami adına çağrıyı yapan Mujibur Rahman, STK ve parti yöneticilerine bütün işlerini askıya almaları ve perşembe günü yapılacak protesto gösterilerine katılmaları için çağrıda bulundu.

NE OLMUŞTU?

Bangladeş Cemaat-i İslami Genel Başkanı Makbul Ahmed, Genel Sekreteri Shafikur Rahman, Başkan Yardımcısı Gulam Parwar ve 6 kişi daha, 'yıkıcı bir plan yapmak üzere gizli toplantı tertiplemek' iddiasıyla gözaltına alınmıştı. Mahkeme ise bir sonraki celseye kadar, yani 10 gün daha gözaltıların sürmesine karar vermişti.
 

Kaynak : time turk

Haber var islah eder, haber var ifsad eder