Video Foto Galeri Yazarlar
24.8.2019 - Cumartesi

Cenin Kentinin Güneyinde İşgal Güçlerine Ateş Açıldı

Okunma: 3708
FİLİSTİN 1 Ağustos 2019 17:20
Videoyu Aç Cenin Kentinin Güneyinde İşgal Güçlerine Ateş Açıldı

İşgal rejimi medya kaynakları, Batı Yaka’nın kuzeyindeki Cenin kentinin güneyinde bugün (1 Ağustos Perşembe) bir Filistinlinin işgal güçlerine ateş açtığını bildirdi.

KahveKitap
İşgalcilere ait “Reshet Kan” sitesi, Homeş Yahudi Yerleşkesi yakınlarında bir Filistinlinin işgal askerlerine ateş açtığını, saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığını ifade etti.

İşgal rejimi televizyonu 7’nci kanalı da internet sitesinde konuyla ilgili yayınladığı haberde, Homeş Yahudi Yerleşkesi yakınlarında işgal güçlerine ateş açan Filistinlinin motosikletli olduğunu söyledi.

Cenin kentinin güneyinde Filistinlilere ait topraklar üzerinde kurulan Homeş Yahudi Yerleşkesi, işgal hükümeti tarafından Ağustos 2005’te boşaltıldı ve binaları işgal güçlerince yıkıldı.

Yahudi yerleşimcilerin 2007 yılından bu yana Yahudi bayramlarında ve çeşitli münasebetlerde boşaltılan yerleşkeye baskın düzenledikleri ve “Homeş’e Dönüş Hareketi” adıyla bir örgüt kurdukları belirtildi.

Boşaltılan Yahudi yerleşkesi yakınlarında işgal ordusundan bir gücün bulunduğu ve bölgeye gelen Yahudi yerleşimcileri koruduğu kaydedildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder