Video Foto Galeri Yazarlar
15.7.2019 - Pazartesi

CEVLANİ: RUSYA MÜCRİM REJİMİ DESTEKLEMEYİ VE SURİYE HALKINI ÖLDÜRMEYİ BIRAKSIN!

Okunma: 20363
ÖZEL HABER 14 Mayıs 2019 00:19
Videoyu Aç CEVLANİ: RUSYA MÜCRİM REJİMİ DESTEKLEMEYİ VE SURİYE HALKINI ÖLDÜRMEYİ BIRAKSIN!

Medya aktivisti Tahir Omar’ın dün akşam yayınladığı bir röportaj videosunda, Hey’et Tahriru’ş-Şam baş sorumlusu Ebu Muhammed el-Cevlani ile askeri ve sahada yaşanan son gelişmeler hakkında değerlendirmede bulundu.

KahveKitap

  ISLAHHABER    HABER MERKEZİ  

Rusya dışişleri bakanının, Kuzey Suriye Özgür bölgelerine yönelik askeri hamlenin sebebini Himeymim üssünün bombalanmasıyla ilişkili olduğuna yönelik açıklamasına, Cevlani şu şekilde cevap verdi: “Rusya, çocukları ve kadınları öldürmek, okulları ve hastahaneleri bombardımana boğmak için kendisini temize çıkaracak bir sebep arıyor. Ğuta’da olsun, Dera’da olsun veya Humus’da olsun, Himeymim üssünü bombalayacak füzeler bulunmuyordu. Ancak buna rağmen Rusya çocukları ve kadınları bombaladı ve bombardımanın 90%’dan fazlası sivilleri hedef aldı.”

Ayrıca Cevlani konuşmasının devamında Himeymim üssünün bir barış üssü olmadığını ve insanları öldürmek için kurulan bir üs olduğunu vurguladı. Dervrimcilerin en doğal haklarından biri ise, halka ölüm kusturan bu üssü bombardımana tabi tutmalarıdır. Cevlani, eğer Rusya Himeymim üssünün bombardımana uğramasını engellemek istiyor ise, mücrim rejime desteğini çeksin ve Suriye halkını öldürmekten vazgeçsin, açıklamasında bulundu.


Hey’et Tahriru’ş-Şam lideri Ebu Muhammed el-Cevlani ve askeri helikopter 

Tahriru’Şam’ın bütün kuvveti ile Kuzey Hama savaşına katılıp katılmadığı sorusuna ise Cevlani şu şekilde cevap verdi: “Elimizde ki imkanlar oranında hareket ediyoruz, bir çok kuvveti çatışma bölgesine gönderdik, ancak mücrim rejimin diğer cephe hatlarından saldırıya geçmesi olasılığına karşılık kuvvetlerimizi farklı cephelere de yerleştirdik.”

Cevlani; bölgeyi korumak isteyen ve Cihad vacibini insanların kanlarını,canlarını ve mallarını korumak ile yerine getimek isteyen herkese çağrıda bulunarak, Tahriru’ş-Şam’ın bu yolda kimsenin karşısında durmayacağını belirtti.

Röportajın sonunda ise Cevlani halka seslenerek canlarını ve kanlarını cephe hatlarında bölgeyi korumak için feda ettiklerini, ve Allah’ın onlara verdikleri bütün imkanları bu yolda sarf etmeye hazır olduklarını açıkladı.


 

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder