Video Foto Galeri Yazarlar
14.12.2019 - Cumartesi

Cevlani’nin Durumu Hakkında Açıklama

SURİYE 21 Şubat 2019 22:38
Videoyu Aç Cevlani’nin Durumu Hakkında Açıklama

Heyet Tahrir Eş Şam HTŞ resmi yayın organı İBA Haber Ajansı, Ebu Muhammed El Cevlani’nin yaralandığı yönündeki haberlere ilişkin açıklama yaptı.

KahveKitap

Yeni Şafak Gazetesinin Arapça baskısı üzerinden konuşan İBA Ajansı, Türkiye merkezli Gazeteyi ‘işgalci Ruslara kur yapıyor’ ifadeleriyle eleştirdi.

İBA Ajansı, Yeni Şafak’ın daha önce de asılsız haber yaptığını belirterek Cevlani’nin yaralandığı yönündeki iddiaları patlamanın gerçekleştiği bölgedeki görgü tanıklarına dayandırarak reddetti.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bölge sakinlerinden birisi İBA muhabirine şu açıklamada bulundu: ‘Patlamada askeri bir şahsın hedef alındığını söyleyen medya organlarının haberleri apaçık bir yalandır.’”

HTŞ’nin bir yetkilisi yerine görgü tanıklarına dayandırarak açıklama yapması dikkat çekti.

Asya’nın Sesi Haber Merkezi dün Cevlani’ye yakın bir kaynağın HTŞ Liderinin sağlık durumunun iyi olduğu yönündeki açıklamasını aktarmış, İdlib’e yönelik müdahalenin gündemde olduğu şu günlerde Cevlani’yi hedef alan bir saldırının muhtemel olduğunu kaydetmişti.

Uluslararası Haber Ajansları, Heyet Tahrir Eş Şam HTŞ Lideri Ebu Muhammed El Cevlani’nin geçtiğimiz günlerde İdlib’te yaşanan patlamada başından yaralandığını yazdı.

Bazı yayın kuruluşları, Cevlani’nin Antakya’da tedavi altına alındığını iddia etti.

İBA Haber Ajansı bir diğer görgü tanığının şu sözlerini aktardı: “Patlamadan zarar görenlerin çoğu Humus ve Dimeşk şehirlerinden göç edenlerdir.”

Kaynak : Asya'nın Sesi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
Şahımerdan Sarı Hoca