Video Foto Galeri Yazarlar
26.8.2019 - Pazartesi

Ceyş-i Muhammed üyelerine operasyon, Azhar'ın oğlu ve 43 kişi yakalandı

Okunma: 1113
GÜNDEM 6 Mart 2019 10:00
Videoyu Aç Ceyş-i Muhammed üyelerine operasyon, Azhar'ın oğlu ve 43 kişi yakalandı

Cammu Keşmir'in Pulwama kentinde 14 Şubat'taki bombalı araç saldırısını üstlenen Ceyş-i Muhammed örgütüne yönelik Pakistan'da düzenlenen operasyonda, örgütün kurucusu Mevlana Mesud Azhar'ın oğlu ve kardeşinin de aralarında bulunduğu 44 kişi yakalandı.

KahveKitap

Pakistan İçişleri Bakanı Şehriyar Afridi, eyalet temsilcileriyle terörle mücadeleyi değerlendirdiği toplantının ardından yaptığı basın toplantısında, söz konusu operasyonun uluslararası baskılar nedeniyle değil 'terörle mücadele' politikaları gereği gerçekleştirildiğini söyledi.  

Aralarında Ceyş-i Muhammed'in kurucusu ve lideri Azhar'ın kardeşi Müftü Abdur Rauf ile oğlu Hamad Azhar'ın da olduğu toplam 44 kişinin yakalandığını aktaran Afridi, Pulwama saldırısıyla ilgili Hindistan'ın sunduğu dosyada güvenilir kanıtların bulunmadığını belirtti. Afridi, eyalet temsilcileriyle yapılan toplantıda, tüm terör örgütlerine karşı terörle mücadele için hazırlanan Ulusal Eylem Planı'ndaki her adımın uygulanacağının vurgulandığını kaydetti.

Times of India gazetesine konuşan istihbarat kaynakları, Azhar'ın Rawalpindi'de ordu kontrolündeki hastaneden çıkarıldığını ve Bahawalpur bölgesinde Ceyş-i Muhammed'e ait bir kampa götürüldüğünü iddia etti. 

Azhar'ın askeri hastanede böbreklerine bağlı bir rahatsızlık nedeniyle ‘birkaç aydır' tedavi gördüğü konuşuluyordu.


Haber var islah eder, haber var ifsad eder