Video Foto Galeri Yazarlar
17.2.2019 - Pazar

Ceyşul Ahrar Komutanı suikast'e uğradı

Okunma: 3302
ÖZEL HABER 18 Haziran 2018 16:00
Videoyu Aç Ceyşul Ahrar Komutanı suikast'e uğradı

Ceyşul Ahrar'ın Emir yardımcısı Halil İsmail ve oğlu bu sabah düzenlenen suikast sonucu camii çıkışında hayatlarını kaybettiler.

NisaButikAdana
 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Suriye'de Muhaliflerin ateşkes yapmasından bu aralarındaki iltilafları bitirmesinden sonra başlayan suikast girişimleri devam ediyor.

Onlarca Muhalif komutan hayatlarını saldırılarda kaybederken, Heyet Tahrir'uş Şam'a bağlı birlikler İdlib ve çevre ilçelerde yapmış olduğu operasyonlarla suikast timlerini çökertmişti.

Bu sabah saatlerinde meçhul kişiler tarafından Ceyşul-Ahrar Emir yardımcısı Halil İsmail ve oğlu açılan ateş sonucunda camii'den sabah namazı çıkışı uğradıkları suikast sonucu hayatlarını kaybetti.

Ceyşul Ahrar Komutanlığından yayınlanan beyanda; ''Allah'ın izni ile şehid olan şeyhimizin doğru sözlülüğü hanet ve tuzağı yöntem olarak benimseyenlerin hoşlarına gitmedi. Onun ve emsallerinin, birbirleriyle uğraştırma, fitne yayma ve kargaşa oluşturma yollarıyla devrimin tekerini durdurmaya çalışanların tuzaklaro ve çirkin hileleri karşısında bir engel teşkil ettiğini anlamışlardı.'' denildi.

Önceki haftalarda gerçekleşen suikast girişimlerinin perde arkasında IŞİD bağlantılı hücreler çıkarken, suikast timlerinin bölgeden tam olarak arındırılamadığı bilgisi paylaşılmıştı.
Kaynak : ISLAHHABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana