Video Foto Galeri Yazarlar
24.8.2019 - Cumartesi

Çin'den Hong Kong'a uyarı: Günün sonunda bunlar cezalandırılacak

Okunma: 329
DÜNYA 6 Ağustos 2019 14:57
Videoyu Aç Çin'den Hong Kong'a uyarı: Günün sonunda bunlar cezalandırılacak

Çin'in Hong Kong ve Macau İşleri Ofisi, Hong Kong’da aralıksız devam eden protestoların arkasında Çin karşıtı güçlerin olduğunu belirtti. Konu hakkında yapılan açıklamada, "Günün sonunda bunlar cezalandırılacak uyarısı yapıldı.

KahveKitap
Hong Kong’da suçluların Çin’e iadesini öngören yasa tasarısına karşı başlayan ancak bir süre sonra yerini yönetim karşıtı eylemlere bırakan gösteriler hız kesmeden devam ediyor. Çin hükümetinin Hong Kong ve Macau İşleri Ofisi tarafından protestolara ilişkin bugün yapılan açıklamada, "Tüm suçluları uyarıyoruz. Durumu yanlış değerlendirmeyin ve kısıtlamaları zayıflık olarak algılamayın” ifadelerini kullandı. Protestoların arkasında açıkça yüreklendirilen Çin karşıtı güçlerin olduğu ifade edilirken, “Bunların arkasında azılı suçlular ve kirli güçler bulunuyor. Günün sonunda bunlar cezalandırılacak” denildi. 

Çin Dışişleri Bakanlığının Hong Kong’daki misyoneri ise kentin yönetiminin Çin’e bağlı olduğunu dile getirerek, Çin'in bütünlüğüne zarar verecek her harekete yanıt verileceğini söyledi. 

Protestocular tarafından istifası istenen Hong Kong lideri Carrie Lam ise ülke çapındaki genel grevler neticesiyle çok tehlikeli bir durumun eşiğinde olduklarını söyledi.

Öte yandan geçtiğimiz hafta Çin ordusu, 1997'de Çin'in egemenliğine giren Hong Kong'da gösteriyi bastıran askerlerin yer aldığı göstericilere yönelik yeni bir tehdit içeren video yayınladı.
Kaynak : Şarku'l Avsat

Haber var islah eder, haber var ifsad eder