Video Foto Galeri Yazarlar
24.8.2019 - Cumartesi

Çin Devlet Başkanı'ndan orduya 'savaşa hazır ol' çağrısı!

Okunma: 1227
DÜNYA 6 Ocak 2019 11:24
Videoyu Aç Çin Devlet Başkanı'ndan orduya 'savaşa hazır ol' çağrısı!

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, ordunun üst düzey komutanlarına, Çin ordusunun acil durum duyarlılığını güçlendirmesi ve savaşa hazırlanmak için gereken her şeyi yapması gerektiğini söyledi.

KahveKitap
Ordunun üst düzey komutanları ile toplantı yapan Şi, ülkenin artan risk ve tehditlerle yüzleşmesi konusunda,  ordunun güvenliğini temin edecek çalışmalar yapması gerektiğini dile getirdi.

Merkezi Ordu Komisyonu Başkanı da olan Şi, silahlı kuvvetlerin yeni dönem için stratejiler geliştirmesi ve olası bir savaşa hazır olma konusunda gereken tedbirleri almasını talep etti.

Şi, toplantıda ayrıca, "Dünya, hiçbir yüzyılda görülmemiş büyük değişikliklerle yüz yüze bulunuyor. Çin gelişim için hala önemli bir fırsat döneminde bulunuyor. Silahlı kuvvetlerin acil durumlara karşı derhal cevap verebilmesi ve ortak operasyon yeteneklerini yükseltmesi ve yeni tip çarpışma güçlerini oluşturması gerekiyor" ifadelerini de kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Tayvan Adası'nın güvenliğini sağlamayı taahhüt eden ‘Asya İnisiyatifi Yasası’nı imzalamasının ardından, Şi Cinping, Tayvan ile birleşmek ve adanın bağımsızlığını korumak için gerekirse güç kullanacağını dile getirmişti.
Kaynak : Şarku'l Avsat

Haber var islah eder, haber var ifsad eder