Video Foto Galeri Yazarlar
23.4.2019 - Salı

CNN, Filistinlilere Adalet İsteyen Yorumcusunun İşine Son Verdi

Okunma: 509
FİLİSTİN 1 Aralık 2018 07:55
Videoyu Aç CNN, Filistinlilere Adalet İsteyen Yorumcusunun İşine Son Verdi

Mazlumların savunulmasına tahammülü olmayan CNN, Filistinlilere Adalet İsteyen Yorumcusunun İşine Son Verdi..

Amerika menşeli CNN, Birleşmiş Milletler’de yaptığı konuşma nedeniyle yorumcularından birinin işine son verdi.CNN tarafından yapılan açıklamada Marc Lamont Hill’in artık kendileriyle çalışmadığı ifade edildi.

Amerika CNN televizyonu Hill’in niçin artık şirkette çalışmadığına ve asıl sebebin Birleşmiş Milletler’de yaptığı konuşma olduğuna ise değinmedi.Hill, Birleşmiş Milletler’de yaptığı konuşmada “Filistinlilerle dayanışma fırsatı var önümüzde. Bunu sadece sözle değil, siyasi düzlemde, bölgesel ve küresel çapta çalışmak gerekir. Bu durum adaleti sağlayacaktır. Filistin de nehirden denize kadar özgür olacaktır” dedi.

Hill’e sert tepki gösteren Amerika’daki Siyonist çevreler özellikle ‘nehirden denize özgür Filistin’ söyleminin anti semitizm olduğunu belirterek, bu açıklamalarıyla İsrail’i yıkmaya çalışmak ve Hamas çizgisinde yürümekle suçladılar.

Kendisine yapılan saldırı ve kışkırtmalara sosyal medya hesabından cevap veren Marc Lamont Hill “Filistin’in özgürlüğünü destekliyorum. Filistin’in kendisiyle ilgili kararları kendisinin vermesini destekliyorum. Nehirden denize kadar özgür Filistin söylemi İsrail’i yıkmak anlamına gelmiyor” ifadesini kullandı.

BM’de yaptığı konuşmada Hill, Uluslararası İsrail’i Boykot Hareketi (BDS)’yi desteklediğini de ifade etmişti.


 

Haber var islah eder, haber var ifsad eder