Video Foto Galeri Yazarlar
18.8.2019 - Pazar

Çocuk Şehit Yusuf Ed-Daye'nin Cenazesini Büyük Bir Kalabalık Kaldırdı

Okunma: 683
FİLİSTİN 23 Şubat 2019 23:31
Videoyu Aç Çocuk Şehit Yusuf Ed-Daye'nin Cenazesini Büyük Bir Kalabalık Kaldırdı

Dün (22 Şubat Cuma) akşam saatlerinde Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerinde siyonist işgal güçlerinin saldırıları sonucu yaralandıktan sonra kurtarılamayarak şehit olan çocuk yaştaki Yusuf Said Ed-Daye'nin cenazesi bugün öğle namazından sonra Gazze şehrinde büyük bir kalabalık tarafından kaldırıldı.

KahveKitap
Sağlık Bakanlığı'nın verdiği bilgilerde, işgalcilerin saldırılarında ağır yaralanan 15 yaşındaki Yusuf Ed-Daye'nin kurtarılması için sağlık ekibinin hızlı bir şekilde müdahale ettiği ve kalbinin çalıştırılması için işlemler yapıldığı ancak Daye'nin kurtarılamadığı ve hayatını kaybettiği ifade edildi.

Şehidin cenazesi bugün Şifa Sağlık Merkezi'nden alındıktan sonra Zeytun Mahallesi'ndeki evine getirildi. Sonra cenaze namazının kılınması ve defni için Şehitler Kabristanı'na götürüldü.

Cenaze törenine katılanlar, barışçıl gösteriler düzenleyenlere silahlı saldırılarda bulunarak göstericileri şehit eden siyonist işgal güçlerine cevap verilmesini isteyen sloganlar attılar.

Dünkü gösterilerde işgal güçlerinin saldırıları sonucu Yusuf Said Ed-Daye adlı çocuğun şehit edilmesinin yanı sıra 41 kişi de yaralanmıştı.

30 Mart 2018 tarihinde Büyük Dönüş Yürüyüşü'nün başlamasından bu yana, Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü ismiyle gerçekleştirilen gösterilere işgal güçlerinin silahlı müdahaleleri sonucu yaklaşık 250 kişi şehit edilirken binlerce kişi de yaralandı.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder