Video Foto Galeri Yazarlar
19.2.2020 - Çarşamba

Culani'den Lübnan'daki Sünnilere Hizbullah'a karşı ayaklanma çağrısı

SURİYE 1 Ekim 2014 06:31
Videoyu Aç Culani'den Lübnan'daki Sünnilere Hizbullah'a karşı ayaklanma çağrısı

Nusret Cephesi lideri Muhammed Culani, Nusra’nın yayın kuruluşu "Menaratu'l Beyza"da yayımlanan ses kaydında, Lübnan'daki Sünnilere seslenerek Hizbullah'a karşı ayaklanma çağrısında bulundu.

Muhalif gruplardan Nusret Cephesinin Suriyedeki lideri Ebu Muhammed Culani yapmış olduğu bir açıklamada Lübnandaki Sünnileri Hzbullah'a ve Şiilere karşı infidaya davet etti
 
ISLAH HABER
 
Ebu Muhammed Culani konuşmasında şu ifadelere yer verdi.
 
Ey Lübnandaki Sünniler!

Artık Şamdaki kardeslerinizin intikamını alma zamanı geldi.Hizbullah gece gündüz zülmediyor.Hizbullah Şamda kadınları ve çocukları öldürdü. Eğer Hizbullah'a aynı fırsat verilirse  Lübnandaki Sünnilere de aynı şeyi yapmaktan çekinmiyecektir.
 
Culani konuşmasında ayrıca şun konuyada dikkat çekti.
 
Hizbullah Lübnan'ı bir iç çekişmeye çekti. Bütün akil insanları uyarmasına rağmen Hizbullah lideri yüzlerece militanı Suriye'ye savaşa gönderdi.
Lübnan'ın Arsal bölgesinde yaşanan olaylardan sonra herkese apaçık gözüktü ki Lübnan ordusu Hizbullah'ın hizmetinde ve onun amaçlarına hizmet etmektedir.
 
Culanı konuşmasının devamında ise, Lübnandaki Sünnilerden çocuklarını Lübnan ordusundan uzak tutmalarını isterken bu çocukların hem dini hemde akideyi korumaları için mücahitlerin bulunduğu ordulara gönderilmelerini istedi.
 
Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

FES TURİZM