Video Foto Galeri Yazarlar
20.10.2017 - Cuma

Cumhuriyet kutlamasını İslam düşmanlığına çevirdiler!

Okunma: 7054
GÜNDEM 30 Ekim 2016 13:04
Videoyu Aç Cumhuriyet kutlamasını İslam düşmanlığına çevirdiler!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki bir anaokulunda sergilenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı konulu çocuk tiyatrosunda islam değerleri alay konusu yapıldı.

Kuzey Kibris Türk Cumhuriye'tinde Müslümanların değerlerine hakaret içeren tiyatro 'skandalı' yaşandı. 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Güzelyurt ilçesindeki bir anaokulunda küçücük çocukların oynatıldığı; sarık, sakal, cübbe, medrese gibi İslami değerlerin tahkir edildiği tiyatro oyunu, dini hassasiyetlere sahip bazı velilerin tepkisini çekti. 
 
İslami değerlere karşı ahlak sınırlarını aşan hakaretler içeren oyunun, gelen tepkilere rağmen uzun yıllardır ülkenin bir çok yerinde oynandığını ifade eden bazı öğrenci velileri, çocukların bu kirli propagandada kullanılmasına tepki gösterdi.

MİNİK YAVRULARIN BİLİNÇLERİNİ KİRLETİYORLAR

7  yaşından küçük çocukların kullanıldığı tiyatroda, yüzyıllar boyunca Anadolu insanını ilim, irfan ve edeb yönünden geliştiren fakat cumhuriyetin kurulmasıyla birlikte kapatılan medreseler bir cehalet merkeziymiş gibi gösteriliyor. Sarık, sakal ve çarşaf gibi islami değerlerinde kirletilmeye çalışıldığı oyunda, Kur'an-ı Kerim harfleri de eleştiriliyor.
 
Yüzyıllarca islam medeniyetinin temel taşlarını oluşturan bu değerlerimizin yerine; islam kültürüne tamamen zıt, hiçbir ahlaki değeri taşımayan, sözde çağdaş, Batılı eğitim ve yaşam şekilleri minik akıllara entegre ediliyor.


Bu makale Milli gazeteden alınıp Islahhaber.Net olarak editleme(düzenleme) yapılarak yayınlanmıştır.

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |