Video Foto Galeri Yazarlar
23.9.2017 - Cumartesi

Danimarka Mülteci Almayacak

Okunma: 1148
GÜNDEM 14 Eylül 2016 21:43
Videoyu Aç Danimarka Mülteci Almayacak

BM kotasından her yıl belirlenen sayıda mülteciyi ülkelerine alan Avrupa ülkelerinden Danimarka, sığınmacıları artık almayacağını duyurdu. Danimarka'nın ırkçı tavrı tepkilere yol açtı.

Danimarka Hükümeti Birleşmiş Milletler kotasından her yıl kabul ettiği yaklaşık 500 kişilik sığınmacı alımını süresiz olarak durdurdu.

Danimarka Entegrasyon Bakanı Inger Støjberg Politiken gazetesine yaptığı açıklamada Danimarkanın tamamen sığınmacılarla dolu olduğunu belirterek Danimarkaya aşırı sayıda sığınmacı başvurusu oldu. Şu anda tamamen doluyuz. Bu nedenle böylesi kökten bir kararı almak zorunda kaldık diye konuştu.

Alınan kararla birlikte Danimarkanın bu yıl alması gereken BM kotalı 491 sığınmacının alımının da erteleneceği açıklandı.
 
Dünya en büyük mülteci krizlerinden birine şahitlik ederken, batı ülkeleri, mültecilere karşı tutumuyla insanlık sınavından geçiyor.

Bu süreçte mültecileri ülkelerine almamak uğruna Avrupa ülkelerinin büründükleri çirkin tavırlara her gün bir yenisi ekleniyor. Sınırına çifte tel çeken ülkeler, "Mültecileri suda boğalım" diyenler, "Mültecilere yemek vermeyelim" şeklinde skandal ifadeler kullananlar ve daha birçoğuna şahit olduk.
Kaynak : yeni şafak

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |